کوه زباله ها در دهلی نو به زودی از تاج محل بلندتر می شود

کوهی از زباله در هند که ارتفاعش به چندین متر از سطح زمین می رسد ممکن است تا سال آینده هم قد و قواره تاج محل شود.

طبق گزارشی که خبرگزاری فرانسه در این باره منتشر کرده زباله دانی قاضی پور که در شرق دهلی نو (پایتخت هندوستان) واقع شده ارتفاعی برابر با ۶۵ متر دارد و چنانچه روند انباشت زباله در آن به همین صورت ادامه پیدا کند و سالانه ۱۰ متر بر ارتفاع آن اضافه شود در سال ۲۰۲۰ مرز ۷۳ متر را رد خواهد و از مقبره تاج محل در آگرا نیز بزرگ تر می شود.

طبق خبر هندوستان تایمز در شهر دهلی نو روزانه ده هزار تن زباله تولید می شود و بخشی از آن سر از زباله دانی قاضی پور در می آورد که مساحتی بالغ بر چهل زمین فوتبال دارد و پناهگاه موش ها، سگ ها و گاوهای ولگرد است.

کوه زباله ها در دهلی نو

در سال ۱۹۸۴ میلادی که زباله دانی قاضی پور شروع به کار کرد پیش بینی شده بود در سال ۲۰۰۲ و با رسیدن ارتفاع کوه زباله های موجود در آن به ۲۰ متر به کار خود خاتمه می دهد. با این حال تلاش مقامات محلی برای پیدا کردن موقعیت دیگر بی فایده بود و این منطقه هنوز فعالیت دارد.

حضور این حجم زباله در یک منطقه شهری پیامدهای مختص به خود را دارد. در سال ۲۰۱۷ میلادی دو نفر به خاطر سقوط بخشی از این زباله ها روی خیابان مجاور جان باختند.

دهلی نو ۲۱ میلیون نفر جمعیت دارد

طبق اعلام ناظران، دهلی نو با جمعیتی بالغ بر ۲۱ میلیون نفر هم اکنون با مشکلات مختلفی از جمله آلودگی هوا و آب دست و پنجه نرم می کند.

گاز متان ایجاد شده از این زباله ها هم می تواند مشکلاتی نظیر آتش سوزی را به وجود بیاورد و نشت آلودگی به کانال های آبی مجاور قاضی پور هم مسمومیت مردم را به دنبال خواهد داشت.

کوه زباله ها در دهلی نو

سال گذشته محمد اصلم یکی از تاجران محلی در مصاحبه با الجزیره چنین گفت:

بچه هایی که در نزدیکی این موقعیت زندگی می کنند به تناوب دچار بیماری می شوند. ما می خواهیم آزادانه نفس بکشیم اما نمی توانیم. کوه زباله های قاضی پور زندگی مان را به جهنم بدل کرده.

لینک منبع اصلی