کشیده شدن هواپیمای سه تنی توسط سگ رباتیک [تماشا کنید]

تنها یک ماه بعد از این که تعدادی سگ رباتیک SpotMini ساخت بوستون داینامیکس موفق به کشیدن یک کامیون شدند، محققان انستیتوی تکنولوژی ایتالیا قدرت یک سگ رباتیک دیگر به نام HyQReal را محک زده اند.

این ربات ۹۰ سانتی متر ارتفاع و ۱۳۰ کیلوگرم وزن دارد

این تیم در بیانیه ای عنوان کرده سگ رباتیک HyQReal موفق به کشیدن یک جت شخصی سه تنی Piaggio P180 Avanti به مسافت حدودا ده متر در فرودگاه جنوا شده است.

احتمالا همه موافقیم که سه تن وزن زیادی است، علاوه بر این سگ رباتیک HyQReal از ابعاد بزرگی نیز برخوردار است و ۱٫۳ متر طول و ۹۰ سانتی متر ارتفاع دارد؛ وزنش هم چیزی در حدود ۱۳۰ کیلوگرم است.

«Claudio Semini»، سرپرست این پروژه در یک بیانیه اعلام کرده:

کشیدن یک هواپیمای سه تنی قدرت، مدیریت خودکار نیرو و طراحی بهینه این ربات را نشان داد. ما قصد انجام کاری را داشتیم که پیش از این صورت نگرفته بود.

سگ رباتیک

توییتی که این تیم ایتالیایی پس از موفقیت آزمایشش منتشر کرد

این تیم به دنبال استفاده از این ربات در شرایط بحران است

محققان این انستیتو امیدوارند به ساختار بادوام تری برای این ربات دست یابند تا قادر شوند از آن در شرایط بحران، کشاورزی و بازرسی ها نیز استفاده کنند. به گفته آن ها فعلا به دنبال استفاده از این ربات در اولین گروه هایی که به محل حادثه اعزام می شوند نیستند، بلکه می خواهند طی حوادث غیرمتقربه به نیروهای امدادی در مواردی مانند جایگذاری سنسورها، جابجایی وسایل و باز کردن درب ها کمک کنند.

به گفته «Semini» بهبودهایی که در سخت افزار و نرم افزار این ربات ها اعمال می شود به کارگیری آن ها در شرایط واقعی را تسهیل می کند. سگ رباتیک HyQReal محصول همکاری انستیتو تکنولوژی ایتالیا و Moog، شرکتی فعال در زمینه طراحی و تولید قطعات و سیستم های کنترلی است.

لینک منبع اصلی