چیپست های انتقال نیروی جدید سامسونگ شارژ سریع ۱۰۰ واتی را ممکن می کنند

سامسونگ از دو چیپست کنترلر انتقال نیرو مبتنی بر یو اس بی نوع C رونمایی کرد. به گفته این شرکت کنترلرهای نیروی SE8A و MM101 انتقال تا ۱۰۰ وات نیرو را پشتیبانی می کنند. سیستم شارژ فوق سریع کنونی سامسونگ روی گلکسی اس ۱۰ ۵G نهایتا از ۲۵ وات نیرو پشتیبانی می کند.

به گفته غول تکنولوژی کره ای از این کنترلرها می توان در انواع دستگاه ها از جمله موبایل ها، تبلت ها، لپ تاپ ها و مانیتورها بهره برد. تولید انبوه مدل SE8A نیز آغاز شده و MM101 هم فعلا در حال آزمایش شدن توسط مشتریان سامسونگ است.

گلکسی اس ۱۰ ۵G تنها از یک چهارم این مقدار نیرو پشتیبانی می کند

SE8A اولین کنترلر انتقال نیرویی است که المان امن و کنترار نیرو را در یک چیپ کنار هم قرار می دهد. این راهکار به امکان تعبیه برخی امکانات امنیتی مانند ذخیره کلید امنیتی و کدگذاری اطلاعات حساس در دستگاه منجر می شود. علاوه بر این کنترلر SE8A از سیستم تایید با یو اس بی C نیز پشتیبانی می کند که جلوی سو استفاده برنامه های تایید نشده را می گیرد. این اقدامات از هک شدن دستگاه هنگام شارژ شدن نیز پیش گیری می کنند.

کنترلر انتقال نیرو MM101 هم برای تایید دستگاه از یک الگوریتم رمز گذاری مشابه استفاده می کند. قابلیت های حفاظتی آن هم شامل حسگر رطوبت برای شارژ امن تر دستگاه است. هر دو چیپست هم در مقابل ولتاژ بالا از دستگاه محافظت می کنند. چیپست های جدید از آخرین استانداردهای یو اس بی برای شارژ سریع پشتیبانی می کنند که منجر به تامین بهینه ترین میزان نیرو برای شارژ می شود.

این چیپست ها به eFlash مجهز شده اند تا تولیدکنندگان بدون نیاز به دستکاری سخت افزاری قادر به بروز رسانی آن ها باشند.

نحوه شارژ شدن دستگاه با استفاده از کنترلرهای انتقال نیرو هم در تصویر زیر قابل مشاهده است:

کنترلر انتقال نیرو سامسونگ

لینک منبع اصلی