پیوند برادری غول های صنعتی ژاپن؛ همکاری تویوتا و پاناسونیک برای تصاحب دنیای آینده

اوایل بهمن ماه گذشته بود که دو شرکت تویوتا و پاناسونیک از همکاری خود در زمینه توسعه و ساخت باتری های مخصوص خودروهای برقی خبر دادند. حال همکاری این دو برند ژاپنی وارد فاز تازه ای شده و آنها بر سر تاسیس جوینت ونچر (شرکت مشترک) دیگری برای توسعه سرویس های متصل خانگی و شهری به توافق رسیده اند.

toyota-panasonic-joint-venture-connected-homes-1 (1)

طبق این توافق جوینت ونچر تویوتا و پاناسونیک سال آینده متولد خواهد شد. هدف این جوینت ونچر تمرکز روی تکنولوژی های مرتبط با ارایه خدمات سفارشی در منازل مردم، اینترنت اشیا لوازم و تجهیزات خانگی و تحول حمل و نقل اعلام شده است.

گروه پاناسونیک و تویوتا سهمی برابر از شرکت مشترک خواهند داشت. ظاهرا کمپانی پاناسونیک قصد دارد تمامی سهم خود در برندهای دیگری نظیر Panasonic Homes، Panasonic Engineering و Matsumura-gumi را به این شرکت مشترک انتقال دهد.

toyota-panasonic-joint-venture-connected-homes-1 (3)

آکیو تویودا مدیرعامل تویوتا خودروهای متصل بهم (اشتراک اطلاعات بین خودروهای مختلف حاضر در جاده) را بخشی از آینده دانسته و افزوده در سال های پیش رو چنین خودروهایی اهمیت بالایی پیدا خواهند کرد. وی همکاری با پاناسونیک را مهم بر شمرده و نسبت به ائتلاف با این برند ابراز خشنودی کرده است.

آقای تویودا در ادامه صحبت های خود گفته:

من می خواهم چالش ایجاد یک سبک زندگی جدید که روح آن را تلاش پیوسته برای بهتر و بهتر شدن تشکیل می دهد، بپذیرم. در این چالش قدرت تویوتا در صنعت خودرو و تجارت و توانمندی های پاناسونیک در زمینه لوازم خانگی، باتری و لوازم خانگی باعث افزایش قدرت ما می شود.

Toyoda

خودروساز با سابقه و محبوب ژاپنی امیدوار است با گسترش شبکه خود از تولید و فروش خودرو به ارایه اشکال جدیدی از حمل و نقل و سرویس های انرژی خانگی، قدرت رقابت پذیری خود را حفظ کرده و میزان درآمدهای خود را افزایش دهد.

گفتنی است با توجه به سخت تر شدن رقابت بین برندهای حوزه تکنولوژی و سال های تعیین کننده ای که پیش روی خودروسازان قرار دارد، احتمالا باز هم شاهد همکاری های این چنینی بین کمپانی های مختلف خواهیم بود.

لینک منبع اصلی