پیشرفت به روش چینی؛ اولین اطلاعات از جک Jiayue X7 منتشر شد

شرکت چینی JAC که در ایران با نام جک شناخته می شود، اولین تصاویر رسمی از جدیدترین کراس اوور خود را منتشر کرد. این خودرو Jiayue X7 نامگذاری شده و در کلاس کامپکت ها قرار می گیرد.

جک Jiayue X7 دارای بدنه ای نسبتا مدرن است؛ این کراس اوور چینی به گونه ای طراحی شده که شکل و چینش چراغ های آن شاسی بلندهایی مثل جیپ چروکی و هیوندای سانتافه را در ذهن تداعی می کند.

شاسی بلند جک Jiayue X7

در نمای روبرو، جلوپنجره عریض با خطوط عمودی متعدد را می توان شاخص ترین المان دانست. در دو طرف این المان و در بالاترین ارتفاع ممکن چراغ های LED روشنایی در روز جا خوش کرده اند؛ وظیفه تامین روشنایی در شب را هم چراغ های تعبیه شده در دو طرف سپر بر عهده دارند.

در نمای جانبی، جک Jiayue X7 طراحی ساده تری دارد و جز خط ضخیمی که از روی در جلو آغاز شده و تا چراغ های عقب امتداد یافته، مورد خاصی جلب توجه نمی کند. در نمای عقب طبق روال این روزها، چراغ ها با نواری باریک به هم متصل شده اند؛ البته استفاده از واژه متصل چندان درست نیست، چرا که لوگوی جک در قسمت میانی مانع اتصال دو چراغ شده است!

شاسی بلند جک Jiayue X7

با دقت بیشتر در تصاویر، مشخص می شود کراس اوور جدید چینی ها به اسپویلر انتهای سقف و چهار خروجی اگزوز – که به احتمال فراوان نقش تزئینی دارند – مجهز است. آنطور که یکی از نشریات محلی گزارش کرده جک Jiayue X7 از لحاظ ابعاد بدنه دارای مشخصات زیر است:

  • طول: ۴,۷۷۶ میلی متر
  • عرض: ۱,۹۰۰ میلی متر
  • ارتفاع: ۱,۷۶۰ میلی متر
  • فاصله محوری: ۲,۷۵۰ میلی متر

جک Jiayue X7 از کابین بروزی برخوردار است. همانند اکثر مدل های کنونی، در پشت فرمان دیگر خبری از نشان دهنده های آنالوگ نبوده و از یک نمایشگر دیجیتال برای ارایه اطلاعات مختلف استفاده شده است. درست در قسمت میانی داشبورد نیز یک نمایشگر بزرگ و عریض به چشم می خورد. این نمایشگر که برای کنترل سیستم اینفوتینمنت کاربرد دارد، با داشبورد همسطح نیست و حالتی ایستاده دارد.

شاسی بلند جک Jiayue X7

دسته دنده خوش فرم، درب کشویی کنار آن که احتمالا مربوط به محفظه مخصوص وسایل کوچک است و همچنین سقف پانورامیک از دیگر خصوصیات جالب کابین Jiayue X7 به شمار می روند؛ ضمن اینکه به نظر می رسد این خودرو از شارژ بی سیم تلفن همراه هم پشتیبانی می کند.

بر اساس برخی گزارش های اولیه، نیروی مورد نیاز جک Jiayue X7 توسط یک موتور ۱٫۵ لیتری توربوشارژ تامین خواهد شد. گفته می شود این موتور توانایی تولید ۱۷۴ اسب بخار قدرت و ۲۵۱ نیوتن متر گشتاور را دارا بوده و در همکاری با گیربکس شش سرعته دوکلاچه خودکار، خودرو را به پیش خواهد راند. شرکت JAC درباره قیمت و زمان عرضه فعلا حرفی به میان نیاورده است.