پورشه باکستر، پورشه‌ای محبوب در میان ۶ سیلندری‌پسندها

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

پورشه باشد، هرچه که می‌خواهد باشد. ماشین بازها در طول زندگی پر خودروی خود، این جمله را زیاد می‌شنوند و البته حق دارند؛ کدام ماشین، جذاب‌تر از انواع و اقسام مدل‌های پورشه که صاحبانشان را به لاکچری‌ترین سرنشینان خودرو در جهان تبدیل می‌کنند. پورشه باکستر، یکی از جذاب‌ترین مدل‌های پورشه است که از نظر پر طرفدار بودن در کنار مدل‌هایی مانند پورشه کایمن قرار می‌گیرد. پورشه باکستر نخستین خودروی جاده‌ای این برند لوکس، پس از پورشه ۵۵۰ است؛ خودرویی که ابتدا به عنوان یک خودروی رودستر طراحی شده بود.

ویژگی‌های فنی ممتاز

هفته‌های پایانی سال ۱۹۹۶ بود که نسل اول پورشه باکستر به بازار آمد، با موتوری شش سیلندر و دو و نیم لیتری. چهار سال بعد و در سال ۲۰۰۰، موتور این مدل به ۲٫۷ لیتر ارتقا یافت و بعد از آن مدل اس پورشه باکستر با موتور ۳٫۲ لیتری به بازار خودرو معرفی شد و بعد از آن سال ۲۰۰۳ بود که هم ظاهر و هم خروجی موتور این مدل در هر دو نسخه پیشرفت قابل توجهی کرد. دو سال بعد و در سال ۲۰۰۵، مدل ۹۸۷ پورشه باکستر که به عنوان پورشه نسل دوم شناخته می شود در بازار خودرو سر و کله‌اش پیدا شد. باز هم دو سال بعد، قدرت موتور این مدل افزایش یافت و بعد در سال ۲۰۰۹ از نظر ظاهر و امکانات مکانیکی پیشرفت زیادی کرد. آخرین مدل پورشه باکستر، با عنوان پورشه ۷۱۸T همین چند ماه پیش معرفی شد. این مدل از سال شروع ساختش تا به حال، انواع مختلفی داشته و تولید آن ادامه دارد. پورشه ۷۱۸T می‌تواند در زمان ۴٫۵ ثانیه از حالت ایستاده به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد و بیشینه سرعت آن ۲۷۵ کیلومتر است.

ظاهر جذاب باکستر جایش را در دل ایرانی‌ها باز کرد

پورشه باکستر یا همان مدل پورشه ۹۱۱ که کوچک شده است، سال ۲۰۰۹ بود که به ایران آمد. این مدل نسبت به مدل‌های قبل از آن که البته پا به بازار ایران نگذاشته بودند در مسائل ایمنی، هندلینگ، کارایی و طراحی تفاوت‌هایی داشت که باعث شد جایش را خیلی زود در دل ایرانی‌ها باز کند. شیشه‌های بزرگ این مدل بر بدنه، طراحی تازه رینگ‌ها و … از ویژگی‌هایی بودند که این مدل داشت و باعث محبوبیتش در بین پورشه دوست‌های ایرانی شد. پورشه باکستر، پنج ستاره ایمنی از اروپا دارد و همین نکته باعث جذابیت زیادش شده است.

چرخش نور در پیچ، روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ‌ها و سیستم شست‌وشوی چراغ‌های جلو از ویژگی‌های سیستم روشنایی این مدل و سیستم صوتی BOSE، نمایشگر لمسی، اتصال USB و … هم از ویژگی‌های سیستم تصویری این مدل است. انواع مدل‌های پورشه باکستر در حال حاضر در ایران و البته در سایت دیوار خرید و فروش می‌شود. مدل‌های قدیمی‌تر این پورشه را می‌شود تا حدود ۷۰۰ میلیون تومان خرید و مدل‌های جدیدتر مانند پورشه باکستر ۷۱۸ اس ۲۰۱۸ تا دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. با یک جست‌وجوی ساده در سایت دیوار می‌توانید انواع و اقسام این مدل پورشه را پیدا کنید که در رنگ‌های مختلف، منتظر شما هستند.

لینک منبع اصلی