ویجیاتو: ۱۰ سوال بی‌جواب که باید در فصل پنجم Money Heist پاسخ داده شوند

فصل ۴ سریال سرقت پول با یک علامت سوال بزرگ به پایان رسید اما در فصل ۵ چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟ طرفداران فکر می‌کنند که در فصل بعدی باید یک سری سوالات مهم پاسخ داده شوند.

کسی که که طرفدار فیلم‌های اکشن است به طور یقین نمیتواند داستانی را که درمورد سرقتی از بانک روایت می‌شود را نادیده بگیرد و کمپانی نتفلیکس به طور درست و فوق‌العاده‌ای این کار را با کمک سریال لاتین زبان خود انجام داده‌است. سریال Money Heist  پر از رمز و راز و پیچیدگی‌هایی است که اصلا انتظارشان را هم نخواهید داشت. سه فصل اول هر مخاطبی را سرجایش میخکوب کرد و فصل ۴ با اضافه کردن چهره‌های جدید و موانع بیشتر، به جذابیت این سریال و دسیسه‌چینی ها اضافه کرد. این سریال تاچندی پیش پربیننده‌ترین سریال لاتین نتفلیکس بود و با پخش فصل چهارم توانست بار دیگر هواداران را به خود جذب کند.

فصل پنجم Money Heistهر فصل با یک علامت سوال بزرگ در ذهن مخاطب و سوال‌های بی‌جواب متعددی به پایان می‌رسد و فصل ۴ هم درست به همین شکل پایان یافت. اما طرفداران این سریال باید چه انتظاراتی از فصل ۵ داشته باشند؟ در ادامه ۱۰ سوال بی‌جواب در همین راستا را ذکر خواهیم کرد، سوالاتی که احتمالا شما هم پس از دیدن این ۴ فصل با آنها درگیر شده‌اید و منتظر یک پاسخ شفاف هستید.

۱۰- آیا ریو و توکیو دوباره به هم برمی‌گردند؟

اگرچه در طول ۳ فصل اول، اصلی ترین رابطه عاطفی در سریال بین ریو وتوکیو بود اما در اواخر فصل ۲، این دو بعد از گذراندن اوقاتشان در جزیره‌ای و بعد از انجام دادن یک بازی که منجر به دستگیر شدن ریو شد، مجبور به جدایی شدند. اما خب در نهایت ریو نجات یافت ولی این دو در آخر تصمیم گرفتند به رابطه‌شان خاتمه بدهند. اما ریو و توکیو در پایان فصل ۴ یکدیگر را به گرمی در آغوش کشیدند و این موضوع از چشم هیچ‌کس پنهان نمایند. آیا این نشان دهنده این است که در فصل ۵ رابطه‌شان را از نو آغاز خواهند کرد؟

۹- آیا بازرس آلیشیا به پروفسور می‌پیوندد؟

در پایان فصل ۴، بازرس آلیشیا مخفی‌گاه پروفسور را پیدا می‌کند. آیا او از سرخیو درخواست کمک می‌کند تا بتواند از دست پلیس ها فرار کند؟ آیا پروفسور را به قتل می‌رساند یا مثل راکل به گروه می‌پیوندد؟ به نظر می‌رسد پیوستن به گروه کاملا قابل پیش‌بینی است و این در‌حالی است که اساسا ماجراها و وقایع در سریال سرقت پول اصلا و ابدا قابل پیش‌بینی نیست و قاعدتا چیزی که انتظار داریم رخ نمی‌دهد.

فصل پنجم Money Heist

یادمان باشد آلیشیا طبق قانون تحت تعقیب است و هیچ کسی را برای پشتیبانی از او ندارد. به راحتی می‌توان حدس زد که آنها به تفاهماتی خواهند رسید اما پیوستن آلیشیا به تیم پروفسور اصلا امکان پذیر نیست، یا لااقل خیلی بعید به نظر می‌رسد.

۸- آیا دوباره نایروبی را ملاقات خواهیم کرد؟

در پایان فصل ۲، این گروه کذایی، برلین که یک عضو ارزشمند تیم بود را از دست داد. در طول فصل ۳و ۴، مخاطبان داستان برلین، برادرش پروفسور و سرنا را طی فلش‌بک ها مشاهده کردیم. آیا همین ماجرا برای نایروبی هم اتفاق خواهد افتاد؟ از ذکر این نکته هم نباید غافل شد که بازیگر نقش نایروبی، آلبا فلورس، کارش با فیلبرداری این سریال تمام شده‌است و اعلام کرده که دیگر در این سریال نقش آفرینی نخواهد کرد، هرچند می‌تواند الزاما راست نگوید!

به نظر ما اگر هم قرار باشد در این فصل فلش‌بک داشته باشیم اجازه دهید مخاطبان داستان نایروبی و پسرش را ببینند تا داستان برلین و راهبه‌های کلیسا را.

۷- آیا کسی پالرمو را به خاطر نایروبی خواهد کشت؟

پالرمو احتمالا بزرگترین اشتباه تاریخ سریال سرقت پول را مرتکب شد. به دلیل ناراحتی وی از یکسری اتفاقات، او به گاندیا کمک کرد تا بتواند فرار کند و همین کار او باعث شد تا نایروبی درد زیادی را متحمل شود و در آخر به قتل برسد. از این فاجعه‌آمیزتر نمیشد! با این اوصاف چرا پالرمو کشته نشد؟ چرا یکی از اعضای گروه دخلش را با شلیک گلوله به مغزش در نیاورد؟ طبق گفته پروفسور نقش پالرمو برای موفقیت‌آمیز بودن این پروژه حیاتی است اما نقش نایروبی هم اگر از او مهم‌تر نباشد، کم اهمیت هم نبود.

فصل پنجم Money Heist

جدا از دستورات پروفسور، گذشتن از خون نایروبی توسط اعضای این گروه که در ابتدا کنار او حضور داشتند کمی عجیب و غیرمنطقی بود.

۶- چرا اعضای تیم با همان هلیکوپتر تصمیم به فرار نگرفتند؟

این تیم نقشه فرار فوق‌العاده‌ای داشتند اما شاید خیلی زود و در زمان نامناسبی آن را عملی کردند. با مرگ نایروبی و داشتن گاندیا به عنوان گروگان، پروفسور یک هلیکوپتر ارتشی برای فریب پلیس‌ها داشت. اما اگر خوب فکر کنیم این سوال پیش می‌آید که چرا این نقشه زمانی که گروه آماده نبود اجرا شد؟ از این تیم بعید است، نه؟

همه می‌دانیم که این‌ نوع رفتار به اصطلاح رکب زدن به پلیس‌ها برای وارد کردن راکل به بانک رخ داد اما این نقشه  می‌توانست برای خارج کردن همه و حمل طلاها عالی باشد. آیا دستشان خیلی زود رو شد؟

۵- آیا پروفسور واقعا عاشق راکل است؟

آیا همه این اتفاقات نقشه پروفسور است؟ او باهوش، حسابگر، انتقام‌جو و پر از حیله و فریب است. در طول فصل ۳، او بارها این موضوع را که از راکل جهت رسیدن به خواسته‌هایش استفاده می‌کند را انکار کرده‌است. از نظر راکل او مرد رویاهایش و عشق حقیقی را پیدا کرده اما گاهی پروفسور مانند دیوانه‌ای عمل می‌کند که حاضر است هرکاری را برای رسیدن به خواسته‌هایش انجام دهد.

او بعد از انجام کار اشتباه و گفتن حرفی که نباید زده شود عذرخواهی می‌کند اما دوباره آن را تکرار می‌کند. آیا باید اینگونه فکر کنیم که پرفسور قصه ما واقعا عاشق راکل است؟

۴- نفر بعدی که کشته خواهد شد کیست؟

در تمام فصل‌های این سریال قتلی صورت گرفته‌است. از دست دادن اعضای تیم چیزی دور از ذهن نیست و بعد از مرگ نایروبی دیگر کسی در امان نیست. گیم آو ترونز دزد و پلیسی دقیقا همینجاست و هر لحظه امکان وقوع یک قتل در کمین شخصیت‌های دوست داشتنی سریال سرقت پول قرار دارد. با این اوصاف این پرسش که نفر بعدی که دار فانی را وداع خواهد گفت کیست؟ یک پرسش طبیعی و منطقی به نظر می‌رسد. آلیشیا مغز پروفسور را با تفنگ نشانه گرفته، توکیو از کنترل خارج شده، به ریو حمله عصبی دست داده و همه فقط به دنبال انتقام هستند، همه این‌ها پتانسیل کشته‌شدن را دارند.

فصل پنجم Money Heist

از دست دادن برلین، مسکو و نایروبی تراژدی فراموش‌نشدنی بودند اما طرفداران این سریال احتمالا شاهد قتلی ناگوارتر در فصل پنجم خواهند بود. شخصیت دنور التیام‌بخش گروه است و پروفسور با مرگ راکل به مرز جنون می‌رسد و سرونوشت سرنا، هلسینکی، و بوگاتو نامعلوم است. با این وجود تنها با شیر یا خط انداختن می‌توانیم قربانی بعدی را حدس بزنیم.

۳- آیا دنور و مونیکا مشکلاتشان را حل می‌کنند؟

متحد شدن این دو نفر یکی از اتفاقات عجیب و غیرقابل پیش‌بینی سریال بود. دنور در حال سرقت از بانک بود که مونیکا یک دل نه صد دل عاشق او شد و ورق در بازی برگشت. او در گذشته با مردی متاهل در ارتباط بوده و شاید همین سندروم قهرمان خانواده پسند او باعث شده تا کارش به این‌جا کشیده شود. رابطه او با دنور در ابتدا عالی به نظر می‌رسید اما با گذشت زمان این احساس از بین رفت.

رابطه آن دو در ابتدای فصل ۳ بسیار خوب بود اما با شروع سرقت، تنشی نیز میان این دو کفتر عاششق آغاز شد. دنور از ابتدا دلش نمی‌خواست مونیکا درگیر این سرقت شود اما خود او برای انجام این کار مصمم بود. با این حال در فصل ۵ چه اتفاقاتی بین آن دو رخ خواهد داد و رابطه کذایی‌شان به کجا خواهد رسید؟ این پرسشی است که بی‌شک پاسخ آن را در فصل بعد دریافت خواهیم کرد.

۲- آیا آنخل وارد جبهه مخالف می‌شود؟

آنخل چه کاری انجام خواهد داد؟ او می‌داند که دولت فاسد است. آیا تصمیم می‌گیرد به دوستش راکل کمک کند؟ صحبت های او و راکل در ابتدای فصل ۳ نشان داد که رابطه آن‌ها هنوز هم خوب است و می‌توان به این مساله بازگشت به پیش راکل امید داشت. همچنین نباید فراموش کنیم بعد از مرگ نایروبی و مراسم سوگواری که برای او گرفته شد، این آنخل بود که به راکل در مقابل همه افسران پلیس دیگر تسلیت گفت.

فصل پنجم Money Heistپیوستن آنخل به جبهه مخالف مسئله بزرگیست چراکه تماشای آنخل طی تعقیب دوست سابق خود با مرد جدیدش سرگرم کننده است و چرا باید این سرگرمی را در چنین سریالی که سرشار از سرگرمی و هیجان است، از مخاطب گرفت؟

و سوال آخر: چرا آرتورو رومان هنوز زنده است؟

حضور آرتورو در فصل ۱ و ۲ ضروری بود اما چرا او در فصل ۳ و ۴ دوباره وارد این ماجرا شد؟ گذراندن اوقاتش کنار مونیکا می‌تواند می‌تواند صحنه را برای درگیری دنور با او را فراهم سازد اما ۲ سال خبر نداشتن از پسرش به اندازه کافی عدالت را بین آن دو برقرار کرده است.

فصل پنجم Money Heist

او در فصل ۴ طی اقدامی ناباورانه به گروگان دیگری قرص داد و از او سوء استفاده کرد. مخاطبان حتی تصورش را هم نمی‌کردند که او با روحیه‌ای که دارد بتواند دست به چنین کار غیرعقلانی بزند. ادر واقع اکثریت فکر می‌کردند گر قرار بود کسی کشته شود، آن شخص آرتورو رومان بود و باید سزای کار غیرانسانی خود را می‌دید، هرچند ماجرا با این کار آرتورو کاملا عوض شد و سریال رودست بزرگ دیگری به مخاطبان خود زد، پس قاعدتا باید بیشتر درباره آرتورو و چرایی حضورش در این جمع، در فصول بعدی سریال بدانیم.

منبع: اسکرین رنت

.کپی شد https://vgto.ir/3sx