ویجیاتو: ۱۰ نکته برای آنکه در Resident Evil 3 زنده بمانید

زامبی‌ها دوباره به شهر بازگشته‌اند و برخی از نکات آموزشی Resident Evil 3 به کمکتان خواهند آمد تا شما هم به آن‌ها ملحق نشوید. با اضافه شدن یک حرکت جا‌خالی جدید، سنگین‌تر شدن حس سلاح‌ها و البته نمسیسی که هر لحظه به فکر شکارتان است، ترفندهای جدید و مهمی وجود دارد که باید آن‌ها را یاد بگیرید. بنابراین در این قسمت از سری راهنمایی‌های رزیدنت اویل ۳ می‌خواهیم به سراغ ۱۰ نکته مهم و ضروری برویم که جانتان را در آخرالزمان شهر راکون سیتی نجات می‌دهد.

نگران گلوله‌ها نباشید و به همه‌ چیز شلیک کنید

هر چقدر که در Resident Evil 2 مهمات و نشانه‌گیری دقیق اهمیت بسیار زیادی داشت، حالا بازسازی نسخه سوم دستتان را برای به گلوله بستن همه زامبی‌ها باز می‌گذارد. از همان ابتدای بازی تقریبا گلوله کافی برای کشتن همه دشمنان دارید و نیازی نیست از دستشان فرار کنید. در ادامه هم به مقدار زیادی باروت دسترسی پیدا می‌کنید که به لطفش می‌توانید گلوله‌های بیشتری بسازید. پس نگران استفاده از شاتگان‌ یا آیتم‌های قدرتمند نباشید.

زامبی‌های بیشتری در Resident Evil 3 شهر را تسخیر کردند و برای همین شاید بهتر باشد زیاد به فکر هدشات کردن آن‌ها با دقت بسیار بالا نباشید و صرفا آن‌ها را به گلوله ببندید تا بتوانید از عهده کنترل جمعیت بسیار بالای آن‌ها بر آیید.

از لحظات آرام موقت بازی برای جمع کردن همه آیتم‌ها استفاده کنید

وقتی همه چیز آرام می‌شود، به فکر این باشید که هر مهمات و تجهیزاتی که می‌توانید، جمع‌اوری کنید. آیتم‌های خود را پر کنید و چیزی را هم جا نگذارید. چندین منطقه برای گشت و گذار در Resident Evil 3 وجود دارد که معمولا وقتی بین ماموریت‌ها هستید یا قرار است اتفاق خاصی بیافتد، متوجه‌ می‌شوید چرا که زامبی‌ها کمتر می‌شوند.

به عنوان یک قانون، دشمنان تنها زمانی سر و کله‌شان پیدا می‌شوند که وارد محیطی جدید شدید یا قسمت بعدی ماموریتتان آغاز شده است. برای همین از این فرصت‌های محدود برای کامل کردن لیست آیتم‌های خود استفاده کنید. یک مثال خوب برای این قضیه زمانی است که ابزار لازم برای باز کردن قفل‌ها را برمی‌دارید. اگر به راه ادامه دهید، نمسیس از راه می‌رسد و دیگر حسابی سرتان شلوغ خواهد شد. اگر ادامه ندهید و به عقب برگردید، می‌توانید مهمات و آیتم‌های زیادی پیدا کنید.

حواستان به فضای اطراف و جایی که می‌خواهید جاخالی بدهید، باشد

جیل حرکت مخصوص و مناسبی برای جاخالی دادن دارد که با کمکش می‌توانید در هنگام زیاد شدن زامبی‌ها به کمکش از آن‌ها فاصله بگیرید. اما با این وجود حواستان به محیط اطراف باشد. اگر سه، چهار یا زامبی‌های بیشتری پیش رویتان باشند و ناگهان ببینید که پشتتان دیوار است و فضایی برای حرکت ندارید، دیگر همه چیز خطرناک می‌شود. در این صورت ممکن است زامبی‌ها بارها شما را بگیرند و کشته شوید یا حداقل فاصله لازم برای شلیک به آن‌ها را از دست دهید.

مراقب جمعیت زیاد زامبی‌ها باشید

وقتی جمعیت زیادی از زامبی‌ها بر سر راهتان قرار گرفته‌اند، احتمال بالایی وجود دارد که یکی از آن‌ها از نقطه‌ای خارج از دوربین بازی به شما حمله کنند یا حتی صفی از آن‌ها به نوبت شما را بگیرند. زمانی که تعداد زامبی‌ها زیاد است، سعی کنید به آن‌ها نزدیک نشوید چرا که به خصوص فشار دادن دکمه X برای فرار کردن از دست‌ آن‌ها آسیب وارده را از بین نمی‌برد و تنها آن را کم می‌کند. همچنین نشانه‌گیری از راه دور نیز آسان‌تر است.

زامبی‌ها را یکجا جمع کنید یا همه آن‌ها را با یک شلیک به درک بفرستید

از فضای بیشتر و حرکت جاخالی مخصوصی که دارید، برای هدایت زامبی‌ها استفاده کنید. اگر بشکه منفجره‌ای در گوشه‌ای قرار دارد، به آن شلیک کنید تا تعداد زیادی از زامبی‌ها را با یک گلوله از بین ببرید. نارنجک‌ها هم می‌توانند کاربرد مشاهبی داشته باشند، زامبی‌ها را یکجا جمع کنید و با یک نارنجک همه آن‌ها را به دنیای مردگان بفرستید، البته برای بار دوم. حتی با سلاح‌های ساده و ابتدایی Resident Evil 3 هم شلیک کردن به زامبی‌ها وقتی همه در یک مکان جمع شده‌اند، ساده‌تر از زمانی است که برای کشتن هر کدام مجبور باشید به یک سمت متفاوت بچرخید.

از زمین زدن نمیسیس نترسید چرا که پاداش خوبی به همراهش دارد

نمسیس واقعا بزرگ و ترسناک است، نمی‌شود آن را انکار کرد. اما اگر مراقب باشید، آنقدر هم سخت نیست که به جنگش بروید. نمسیس نمی‌میرد و تنها برای مدتی زمین‌گیر می‌شود اما همان برای آنکه زمانی بیشتر برای فرار داشته باشید، کافی است و همچنین در ازایش یک جعبه Supply Case دریافت خواهید کرد. دفعه اولی که نمسیس را زمین‌گیر کنید، می‌توانید خشاب سلاح کمری خود را بزرگ‌تر کنید. اما به یاد داشته باشید که زمین زدن نمیسیس با گلوله‌های عادی استفاده عاقلانه‌ای از مهمات نیست و بهتر است از نارنجک یا حتی بهتر، از بشکه‌های انفجاری در محیط استفاده کنید.

نقشه را همیشه بررسی کنید و منطقه‌ای را قرمز باقی نگذارید

نقشه در سری Resident Evil واقعا برای پیدا کردن راه ضروری و لازم است اما رنگ‌بندی‌های آن‌ است که واقعا اطلاعات مهمی را در اختیارتان می‌گذارد. اتاق‌ها و فضاهایی که دیگر آیتم مفیدی برای شما نداشته باشند، به رنگ آبی در می‌آیند در حالی که در مناطق قرمز رنگ هنوز آیتم مهم و مفیدی وجود دارد. این آیتم‌ها ممکن است به مراحل مرتبط باشند یا آنکه مهمات و تجهیزاتی باشند که در یک گوشه منتظر شما هستند. در هر صورت قبل از آنکه به سراغ مناطق بعدی بروید، مطمئن شوید که نقطه‌ای از نقشه قرمز رنگ باقی نمانده است.

بشکه‌های منفجره و ژنراتورها دوست‌های شما هستند

در بیشتر بخش‌های بازی بشکه‌های منفجره و ژنراتورهای برقی زیادی پیدا خواهید کرد. بشکه‌ها که خب بدیهی است تنها یک بار منفجر می‌شوند اما تقریبا همه زامبی‌ها را می‌کشند. اما ژنراتورها همه زامبی‌ها را در محدوده خودشان با نیروی الکتریسیته زمین‌گیر می‌کنند و با مرور زمان دوباره شارژ می‌شوند. استفاده از هر دو این نعمت‌های مهم را فراموش نکنید چرا که می‌توانند به کشتن زامبی‌ها یا فراهم کردن کمی زمان کمک کنند.

بیشتر بخوانید:

زامبی‌های افتاده را با چاقو بزنید تا خیالتان راحت باشد

کاملا ارزشش را دارد تا زامبی‌هایی را که روی زمین افتاده‌اند، با چاقو بزنید تا یا از مرگشان اطمینان حاصل یا مهارت‌های چاقو‌زنی خود را ارزیابی کنید. همانطور که بالاتر گفتیم، در طول بازی چندان با کمبود مهمات مواجه نخواهید شد اما همچنان چندان منطقی است گلوله‌هایتان را برای خلاص کردن این زامبی‌ها هدر دهید.

سعی کنید از هانترها فاصله بگیرید و برای زنده ماندن از نارنجک استفاده کنید

منبع: Gamesradar

.کپی شد https://vgto.ir/3mp