ویجیاتو: چگونه به سرور رول پلی و کاملا فارسی GTA V متصل شویم؟

همه با سری بازی‌های GTA آشنا هستیم؛ یکی از بازی‌های فوق العاده خوب و قابل توجه صنعت بازی‌های ویدیویی که توسط شرکت راکستار عرضه و تولید می‌شود. آخرین نسخه از این سری پرطرفدار GTA V بود که بخش آنلاین آن با استقبال بی‌نظیری مواجه شد به طوری که هنوز افراد زیادی علاقمند به تجربه‌ آن هستند.

آزادی عملی که بازی به مخاطبش هدیه می‌کرد نه تنها برای بازیکنان بلکه برای توسعه دهندگان هم شیرین بود و باعث شد تا بسیاری از آن‌ها بسیاری از شخصی سازی‌های خاص خودشان را وارد آن کنند. برای مثال، یکی از لانچر‌های معروف بازی GTA V که اتصال گیمر به سرور‌های خاص و منحصر به فرد تولید شده توسط توسعه‌دهندگان را فراهم می‌کرد، FiveM بود. با استفاده از این لانچر اگر خود را به عنوان توسعه‌دهنده به بازی معرفی می‌کردید، می‌توانستید دنیای آنلاین GTA را هر آنطور که می‌خواستید تغییر دهید. آن وقت بازیکنان عادی می‌توانستند به دنیای ساخته شده توسط شما بپیوندند و در آن‌ از تجربه بازی لذت ببرند.

جالب‌تر اینکه، یکی از سرور‌های جالبی که در FiveM می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید، پارادایس رول پلی است که اتفاقا توسط توسعه دهندگان ایرانی طراحی شده. این تیم خوش ذوق با ایجاد محیطی کاملا ایرانی در دنیای GTA تلاش کرده تا جهانی خاص و منحصر به فرد ایجاد کند. البته باید توجه داشته باشید که پارادایس رول پلی تفاوت زیادی با GTA Online دارد. در این مطلب قصد داریم شما را به صورت اجمالی با پارادایس رول پلی آشنا کنیم و در نهایت به آموزش چگونگی اتصال به آن خواهیم پرداخت. با ویجیاتو همراه باشید.

پارادایس رول پلی چیست؟

پارادایس رول پلی

پارادایس رول پلی یک سرور شخصی سازی شده از دنیای GTA است که با قوانین خاص و منحصر به فرد خودش کار می‌کند. در این دنیا شما باید خط داستانی خاص خودتان را ایجاد کنید و با رعایت نقش آفرینی‌های واقع گرایانه به دنبال سربلندی شخصیت خود باشید. شما می‌توانید در کار‌های دولتی تعریف شده مشغول شوید، خلافکار باشید و یا حتی برای مثال به خرید و فروش گوشت بپردازید.

برای شروع کار شما شخصیت خود را طراحی می‌کنید. همه‌ی جزئیات ظاهری را می‌توانید تغییر دهید. در طراحی شخصیت خود باید یک بک‌استوری یا پیشینه از خود بنویسید. این یعنی داستان هر کاراکتر در دنیای پارادایس رول پلی، تمام و کمال در اختیار خالق آن قرار دارد. جدای از این‌ها در پارادایس رول پلی شما با فضایی کاملا ایرانی مواجه خواهید شد که قوانین خاصی بر آن حاکم است.

برای مثال شما می‌توانید با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید اما این ارتباط باید در راستای قوانین نقش آفرینی باشد. بگذارید واضح‌‌تر بگویم؛ در پارادایس رول پلی باید طوری نقش بازی کنید که انگار در دنیایی کاملا واقعی حضور دارید. این یعنی، اگر کسی سلاحش را به سمتتان بگیرد و از شما بخواهد کار به خصوصی را انجام دهید، نباید مخالف درخواستش عمل کنید.

به هر حال، اگر در دنیای خودمان درگیر چنین موضوعی شوید و بخواهید با طرف مقابل که احتمالا اعصاب درست و درمانی هم ندارد مخالفت کنید، بعید نیست جانتان را از دست بدهید. از طرفی هیچکدام از شخصیت‌ها بدون دلیل نمی‌توانند روی کسی اسلحه بکشند و یا کسی را تهدید کنند. پس حتما پیش از پا گذاشتن در پارادایس رول پلی قوانینش را به طور کامل مطالعه کنید، چراکه عدم رعایت قوانین در دنیای بازی منجر به بن شدن دائمتان خواهد شد.

به طور کلی می‌توان گفت دنیای پاردایس رول پلی به شدت جذاب است. دنیایی کاملا واقعی که در آن همه‌ی افراد موظفند کارشان را به درستی انجام دهند. البته شما در ایجاد سرنوشت شخصیت خود مختارید اما همانطور که توضیح دادیم باید قوانین نقش آفرینی را رعایت کنید.

چگونه به سرورهای پارادایس رول پلی متصل شویم؟

پارادایس رول پلی

پیش از هرچیز باید نسخه‌ی اورجینال بازی را داشته باشید. استفاده از پارادایس رول پلی با استفاده از نسخه‌های کرک شده امکان پذیر نیست. همانطور که گفتیم پارادایس آر پی از لانچر FiveM استفاده می‌کند. لانچر معروفی که مورد تایید راکستار است و بسیاری از سرور‌های رول پلی برای شخصی سازی دنیای GTA از آن بهره‌مند شده‌اند. پس به تبع برای اتصال به سرورهای پارادایس آر پی، ابتدا باید FiveM را نصب کنید. برای این کار به وبسایت رسمی FiveM رفته و نرم افزار را دانلود و نصب کنید.

اگر بازی را روی راکستار سوشال کلاب خریداری کرده‌اید، باید حتما پیش از اجرای بازی استیم را روی سیستم نصب کرده و آن را اجرا کنید. اجرا و مینیمایز کردن اپلیکیشن استیم ضروری است و مهم نیست که بازی شما روی سوشال کلاب خریداری شده یا استیم. پیش از اجرای بازی باید وارد وبسایت پارادایس آر پی شوید و در آن ثبت نام کنید. برای این کار این لینک را باز کنید و مشخصات درخواست شده‌ را در آن وارد کنید. حتما از اطلاعات حقیقی استفاده کنید چرا که پارادایس در این زمینه حساسیت زیادی دارد.

پس از اتمام ثبت نام و پیش از ورود به سرور حتما قوانین مربوط به بازی را مطالعه کنید. همانطور که گفتیم، در صورت عدم رعایت قوانین بن خواهید شد. همچنین در صورتی که متوجه بسیاری از اصطلاحات به کار رفته در این متن نمی‌شوید می‌توانید به گفتگوی آنلاین پاردایس آر پی در دیسکورد بپیوندید و اطلاعات مورد نیازتان را از این طریق دریافت کنید.

پارادایس رول پلی

بعد از مطالعه‌ی قوانین احتمالا آماده‌ی ورود به بازی خواهید شد. برای اطمینان از نصب صحیح FiveM روی سیستم، آن را اجرا کنید (آیکون Singleplayer را اجرا نکنید). اگر بازی اورجینال به درستی روی سیستم نصب شده باشد و لایسنس استیم آن تایید شود، شما می‌توانید از طریق نرم افزار FiveM سرور پارادایس آرپی را اجرا کنید.

راه دیگر برای ورود به این سرور، مراجعه به وبسایت پارادایس آر پی است. با رفتن به وبسایت پارادایس آر پی، تبی تحت عنوان «ورود به سرور» را مشاهده خواهید کرد. از این بخش با ورود اطلاعات ثبت نامی و در صورت نصب بودن FiveM و صحیح عمل کردن استیم، می‌توانید وارد سرور شوید و بازی را آغاز کنید. برای رفتن به این بخش می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

لینک منبع اصلی