ویجیاتو: چرا طرفداران قدیمی Resident Evil 3 با بازسازی آن مشکل دارند؟

بازسازی Resident Evil 3

در نسخه اورجینال Resident Evil 3 هدف از راه‌اندازی قطار، خروج از شهر نبود. بلکه اعضای UBCS تصمیم داشتند با به حرکت درآوردن یک قطار فرسوده، خود را به برج ساعت برسانند و با هلیکوپتری که در آنجا منتظرشان بود، از راکون سیتی فرار کنند. مثل نسخه بازسازی شده، شرایط آنطور که اعضای UBCS انتظار داشتند پیش نمی‌رود و قطار با مداخله نمسیس از ریل خارج می‌شود.

جیل و کارلوس اما تنها افرادی هستند که از این حادثه جان سالم به در می‌برند و خود را به برج ساعت می‌رسانند. با این حال، قبل از اینکه هلیکوپتر روی زمین بنشیند، توسط نمسیس منفجر می‌شد و لاشه‌اش به برج ساعت اصابت می‌کرد. این اتفاق در میانه‌های بازی رخ می‌داد و بازی به لطف آن، دوباره به ما یادآوری می‌کرد که نمسیس یک آنتاگونیست معمولی نیست و برای رسیدن به اهدافش، خشن‌ترین روش‌های ممکن را در پیش می‌گیرد.

خوشبختانه انفجار نمادین هلیکوپتر در بازسازی Resident Evil 3 هم حفظ شده. فقط مسئله اینجاست که سکانس انفجار هلیکوپتر در نسخه ریمیک، صرفا شما را به یاد اتفاقات نسخه اصلی می‌اندازد و به هیچ وجه آن بار سنگینی که نمسیس با انجام این کار ایجاد می‌کرد را به بازی تزریق نمی‌کند. چراکه این اتفاقی است که در همان ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی رخ می‌دهد و شما برای رسیدن به این هلیکوپتر، تلاش به خصوصی نکردید.

اما در نسخه اورجینال، وقتی به برج ساعت می‌رسیدید دیگر نمسیس برایتان تبدیل به کابوس تمام عیاری شده بود که دوست داشتید هر چه زودتر از شرش خلاص شوید. به خاطر همین موضوع، انفجار هلیکوپتر نجات در نسخه اورجینال اهمیت بیشتری داشت و انهدام آن توسط نمسیس حس تنفر عجیبی نسبت به او ایجاد می‌کرد. این در حالیست که از بین رفتن همین هلیکوپتر در بازسازی Resident Evil 3، آنقدرها به چشم نمی‌آید و کسی از تماشایش شوکه نمی‌شود.