ویجیاتو: پلی استیشن ۵ از چهار هزار بازی پلی استیشن ۴ پشتیبانی می‌کند

بعد از آن که مارک سرنی به عنوان معمار پلی استیشن ۵ مشخص کرد که این کنسول در زمان عرضه از تعداد محدودی از بازی‌های پلی استیشن ۴ پشتیبانی خواهد کرد، بسیاری از طرفداران ناامید شده‌اند. حال سونی اعلام کرده که تعداد بازی‌هایی که از نسل فعلی، روی پلی استیشن بعدی اجرا خواهند شد به عدد ۴ هزار خواهد رسید.

در بیانیه سونی آمده که بازی‌های قدیمی روی کنسول جدید احتمالا بهتر هم اجرا خواهند شد:

ما انتظار داریم بازی‌هایی که از Backward compatibility پشتیبانی می‌کنند به خاطر قابلیت‌های پلی استیشن ۵ با فریم ریت و وضوح‌ تصویر بیشتری اجرا شوند. ما در حال حاضر در حال بررسی یک به یک بازی‌ها هستیم تا مشکلات نرم‌افزاری نیاز مهمی که باید در این بازی‌ها رفع شوند را شناسایی کنیم.

با توجه به این که یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های ایکس باکس سری ایکس پشتیبانی از تمام بازی‌های سه نسل قبلی ایکس باکس است، Backward compatibility می‌تواند به پاشنه آشیل پلی استیشن ۵ تبدیل شود. به خاطر معماری متفاوت سخت‌افزار پلی استیشن ۳ نسبت به سایر کنسول‌های این برند، اجرای آفلاین بازی‌های آن روی پلی استیشن ۴ ممکن نبود و احتمال دارد این قضیه در مورد کنسول جدید سونی هم صادق باشد.

مشخص است که سونی سعی می‌کند تا جای ممکن این ضعف را پوشش دهد. برای مثال همین حالا روی سرویس PS Now می‌توانید بازی‌های پلی استیشن ۲ را به صورت آفلاین اجرا کنید و احتمال دارد که مدل پیشرفته این قابلیت در پلی استیشن جدید هم قابل استفاده باشد. پلی استیشن ۵ در تعطیلات سال نو میلادی عرضه خواهد شد. تا آن زمان می‌توانید مطالب «چطور SSD رویای سونی برای کنسول‌های نسل بعد را عملی می‌کند؟» و «کارگردان سابق ناتی داگ: SSD پلی استیشن ۵ میزان جزییات در بازی‌ها را متحول می‌کند» را مطالعه کنید.

تماشا کنید: در مراسم معرفی سخت‌افزار پلی استیشن ۵ چه گذشت؟

تماشا نسخه باکیفیت در یوتیوب

.کپی شد https://vgto.ir/3eu