ویجیاتو: پلی استیشن ۵ احتمالا از پیش‌بینی‌های قبلی گران‌تر است

به‌روزرسانی: پیش از این در این خبر به اشتباه ذکر شده بود که تعداد پلی استیشن ۵های آماده در زمان عرضه تحت تاثیر ویروس کرونا نسبت به پلی استیشن ۴ کاهش پیدا کرده است. در متن گزارش بلومبرگ به این نکته اشاره شده که برخلاف پیش‌بینی‌ها، این کاهش تولید ربطی به پاندمی ویروس کرونا ندارد.


بلومبرگ گزارش تازه‌ای از پلی استیشن ۵ منتشر کرده که قیمت احتمالی این کنسول را مشخص کرده و از کمبود این کنسول در زمان عرضه به خاطر گسترش ویروس کرونا می‌گوید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پلی استیشن ۵ در زمان عرضه قیمتی بین ۴۹۹ الی ۵۵۰ دلار خواهد داشت که کمی بیشتر از ۴۵۰ دلاری است که پیش از این به عنوان محتمل‌ترین قیمت برای این کنسول مطرح شده بود. بخشی از این قیمت تحت تاثیر کمبود قطعات کنسول به خاطر گسترش ویروس کرونا در سطح جهان است.

گزارش بلومبرگ به این نکته اشاره می‌کند که تعداد واحدهایی که از این کنسول در زمان عرضه در دسترس خواهد بود به خاطر ویروس کرونا بسیار کمتر از پلی استیشن ۴ در مدت زمان مشابه خواهد بود. این قضینه باعث شده تا بعضی‌ها نگران نایاب شدن پلی استیشن بعدی در زمان عرضه باشند. انتظار می‌رود که ماه‌های ابتدایی عرضه، حدود ۵ الی ۶ میلیون PS5 آماده فروش وجود داشته باشند. همین قضیه هم باعث خواهد شد تا میزان فروش این کنسول و ایکس باکس سری ایکس نسبت به کنسول‌های فعلی سونی و مایکروسافت در زمان عرضه کاهش قابل مشاهده‌ای داشته باشد.

نکته جالب دیگری که حالا مشخص شده این است که رونمایی از کنترلر پلی استیشن ۵ یک تصمیم اجباری از سمت سونی بوده زیرا اطلاعات زیادی از این کنسول در سطح اینترنت منتشر شده بود و به همین خاطر هم سونی سریعا تصمیم به معرفی و انتشار اطلاعاتی در مورد دوال‌سنس گرفته است.

در انتهای گزارش هم به این نکته اشاره شده که پلی استیشن بعدی به احتمال زیاد بدون تاخیر و طی تعطیلات سال نو میلادی عرضه خواهد شد؛ مخصوصا اگر مایکروسافت هم نخواهد در عرضه کنسول جدید خود تاخیری ایجاد کند.

پیش از این به این سوال پاسخ داده بودیم که کنترلر DualSense پلی استیشن ۵ درباره برنامه‌های سونی برای نسل بعد چه می‌گوید؟ برای مثال سونی قصد دارد کاری کند که کنترلر پلی استیشن ۵ مجبورتان می‌کند تا «DualShock 4 را فراموش کنید»


تماشا کنید: دوال سنس پلی استیشن ۵ در برابر کنترلر ایکس باکس سری ایکس

تماشای نسخه باکیفیت ویدیو

.کپی شد https://vgto.ir/3sv