ویجیاتو: نگاهی به پایان بندی فصل چهارم Money Heist – آلیشیا و بازهم آلیشیا

بعد از شاید خشن‌ترین مرگ در تاریخ سریال سرقت ‍پول Money Heist با شعار (برای نایروبی!!!)، به نظر می‌رسید این گروه سرانجام در ۱۰ دقیقه آخر فصل چهارم پیروزی بزرگی کسب کرده‌است. بازگشت لیسبون به بانک اسپانیا و استقبال گرم گروه از او اولین اتفاق خوبی بود که در این فصل رخ داد. اما درست قبل از تیتراژ پایانی، اتفاق ناگواری به وقوع می‌پیوندد. پروفسور با بازرس آلیشیا سیرا که مخفیگاه او را پیدا کرده است روبه‌رو می‌شود و اوضاع برای سرخیو و گروهش وخیم می‌شود اما در تیتراژ پایانی ایستراگی وجود دارد که احتمالا اتفاقات فصل ۵ را تحت تاثیر قرار دهد.

مجله  Oprah خاطر نشان کرده‌است که در تیتراژ پایانی‌، نجوا نیمری کسی که نقش بازرس آلیشیا را بازی می‌کند، آهنگ (Bella Ciao) را که سرود برلین و سرخیو برای آرمان‌های سیاسی‌اشان است را می‌خواند. خواندن او چند ثانیه پس از آنکه تیتراژ آغاز می‌شود شنیده می‌شود بنابراین احتمال اینکه این صحنه را از دست داده باشید زیاد است. تا به ‌حال تنها شخصیت‌هایی که طبق نقشه‌ برلین و سرخیو کار می‌کردند، این آهنگ را خوانده‌اند و در واقع خواندن این آهنگ القا کننده همبستگی این گروه است پس آیا این بدان معنی است که در آینده آلیشیا نیز به گروه پروفسور می‌پیوندد؟

فصل چهارم Money Heist

قسمت پایانی فصل چهارم با دیالوگی از نیمری تمام می‌شود و این اطمینان را به شما می‌دهد که کسی که تیتراژ پایانی را می‌خواند خود اوست. البته این احتمال هم وجود دارد که همه این اتفاقات صرفا نکات انحرافی برای رد گم کنی است تا ما را از اصل ماجرا دور سازد اما به نظر می‌رسد این حد از هماهنگی تصادفی نیست.

برخی از تئوری طرفداران که در یوتیوب بازدید زیادی هم خورده است احتمال می‌دهند که آلیشیا در واقع همان تاتیانا، همسر برلین است که بارها او را از فصل ۳ با فلش‌بک‌های متعددی ملاقات کرده‌ایم و هنوز نمی‌دانیم دقیقا کیست. در حالی که هر چیزی در دنیای سرقت های مسلحانه در این سریال هیجان انگیز ممکن است، اما این تئوری در بهترین حالت باز هم یک نظریه ضعیف به نظر می‌رسد. اگرچه هردوی این شخصیت ها مدل موی مشابهی دارند اما توسط دو بازیگر متفاوت (شخصیت تاتیانا با بازی دایانا گومز) بازی می‌شوند. علاوه بر این‌ها نام همسر آلیشیا، گرمن و نام واقعی برلین، آندرس است و این موضوع هم مزید بر علت ضعیف بودن تئوری طرفداران شده است.

باید اعتراف کرد اینکه فقط به این دلیل که احتمالا آلیشیا همان تاتیانا نیست دلیل نمی‌شود که با او ارتباطی هم نداشته باشد. از آنجایی که عوامل سریال سرقت پول عاشق این هستند که ما را با روابط خانوادگی غافلگیر کنند و بارها هم دست به این کار زده‌اند و رودست جالبی به طرفداران زده‌اند، پس احتمال این هم وجود دارد که آلیشیا خواهر ناتنی او از آب دربیاید! جدا از اینکه او در گذشته با این گروه در ارتباط بوده یا نه، بدون شک در آینده سرنوشت آنها به هم گره می‌خورد.

فصل چهارم Money Heistاز وقتی که در ابتدای فصل ۳ با شخصیت آلیشیا آشنا شدیم هیچ نشانه‌ای از وجود عشق در او مشاهده نکردیم و او را انسان تقریبا سنگدلی در زمینه عاطفی یافته‌ایم. او ریو را از لحاظ روانی و جسمی شکنجه داد و نایروبی را فریب داد و از پسرش برای ترور وی استفاده کرد و با تمام این اقدامات نشان دهد که رحم و مروت در ذاتش چندان جایگاهی ندارد. در واقع می‌توان گفت ذهن آلیشیا گنجیه‌ای از نقشه‌های شیطانی است که انتها ندارد و بسیاری بر این باورند او تنها شخصیتی است که به نظر می‌رسد توانایی رقابت با خود پروفسور را داشته باشد؛ این درحالی است که حتی شخصیتی مانند «راکل» هم قبل از آن نتوانسته بود کاری از پیش ببرد.

درحالی که در ابتدا با آلیشیا به عنوان یک شکنجه‌گر بی‌احساس و سنگدل روبه‌رو شدیم‌‌‌، در فصل ۴ رفته رفته با آشناییت بیشتر با ابعاد گوناگون شخصیتی وی پی می‌بریم که شاید او آنقدرها هم که به نظر می‌رسد و ما فکر می‌کنیم انسان بی‌عاطفه‌ای نباشد. کافیست به مقوله جریحه‌دار شدن احساسات او هنگام صحبت درمورد مرگ همسرش توجه بیشتری کنیم و مهر تاییدی بر این شک و ظن خود بزنیم و بگوییم که او هم بالاخره احساساتی دارد. همچنین ماجرای افشای جنایات پلیس در مطبوعات که در این فصل رخ داد، ثابت می‌کند که او قطعا به دولت اسپانیا وفادار نبوده‌است.

فصل چهارم Money Heist

آلیشیا خیلی باهوش است و طرز فکرش مثل آنتونیانس به آسانی تغییر نمی‌کند اما نباید از ذکر این نکته هم غافل شویم که او همواره به نفع خودش عمل می‌کند. شاید قرار گرفتن در گروه مخالف و کار کردن کنار پروفسور در فصل پنجم تنها راه نجات او برای فرار از حکم دستگیری است که برای وی صادر شده!

نظر شما درباره این کاراکترها و پایان‌بندی فصل چهارم چیست؟ چه حدسیاتی در رابطه با آینده سریال و اتفاقاتی که برای کاراکترهای آن رخ می‌دهد می‌زنید؟ آن را با ما در میان بگذارید.

.کپی شد https://vgto.ir/3v3