ویجیاتو: جدول فروش هفتگی سینمای ایران؛‌ سرخپوست زیر سایه ماه کامل قرار گرفت

به گزارش سینماتیکت، جدول فروش هفتگی سینمای ایران منتشر شده که خبر از آمدن ۱ میلیون نفر به تماشای فیلم «شبی که ماه کامل شد» می‌دهد.

ساخته‌ی جدید نرگس آبیار همچنان به عملکرد خوب خود در گیشه ادامه می‌دهد و در هفته پنجم اکران توانست با گیشه ۲ میلیاردی به فروش کلی بیشتر از یازده و نیم میلیاردی برسد. مطابق انتظار، سرخپوست نیز با فروش یک و نیم میلیاردی در هفته گذشته جایگاه دوم خود را حفظ کرد.

نکته جالب در رابطه با عملکرد این هفته فیلم سرخپوست پیشی گرفتن فروش کل آن از فیلم جدید کمال تبریزی یعنی ما همه با هم هستیم است که در هفته‌های گذشته بالاتر از سرخپوست قرار داشت.

در ادامه جدول فروش هفتگی سینمای ایران را باهم مرور می‌کنیم:

رتبهفیلمهفتهتعداد سینمافروش هفتگی (تومان)فروش کل تا هفته گذشته
۱شبی که ماه کامل شد ( نرگس آبیار)۵۱۴۰۲,۰۰۷,۹۱۸,۰۰۰۱۱,۴۹۷,۹۳۱,۰۰۰
۲سرخپوست ( نیما جاویدی)۵۱۴۴۱,۴۹۱,۰۸۹,۰۰۰۹,۱۵۲,۶۸۵,۰۰۰
۳تگزاس ۲ ( مسعود اطیابی)۱۲۸۲۱,۰۶۹,۲۳۰,۰۰۰۱۹,۶۲۳,۲۹۲,۰۰۰
۴ما همه با هم هستیم ( کمال تبریزی)۵۱۳۲۸۴۲,۹۰۸,۰۰۰۸,۸۷۳,۱۶۵,۰۰۰
۵زهرمار ( سید جواد رضویان)۳۱۴۹۸۳۴,۳۹۱,۰۰۰۲,۳۶۶,۵۳۹,۰۰۰
۶ایکس لارج ( محسن توکلی)۲۱۱۳۶۶۸,۴۰۲,۰۰۰۹۷۹,۱۷۴,۰۰۰
۷سامورایی در برلین ( مهدی نادری)۹۵۷۲۹۰,۴۱۹,۰۰۰۵,۴۸۴,۷۴۵,۰۰۰
۸متری شیش و نیم ( سعید روستایی)۱۶۲۵۱۱۸,۰۵۲,۰۰۰۲۷,۰۵۰,۹۴۸,۰۰۰
۹کار کثیف ( خسرو معصومی)۱۲۷۵۳,۹۰۱,۰۰۰۵۳,۹۰۱,۰۰۰
۱۰دختر شیطان ( قربان محمدپور)۵۴۴۵۱,۸۱۷,۰۰۰۸۱۰,۵۷۶,۰۰۰

فیلم ایکس لارج هم در هفته دوم اکران خود بیشتر از ۶۶۸ میلیون تومان نفروخت تا با وجود در اختیار داشتن ۱۱۳ سینما به رتبه‌ای بهت از ششمی دست پیدا نکند. عملکرد این فیلم به نوعی نشان می‌دهد که مردم کمتر از گذشته به تماشای فیلم‌های طنزی که از فرمول بازیگران شناخته شده و شوخی فیلم کار کثیف از خسرو معصومی نیز در هفته اول اکران خود ۵۳ میلیون تومان فروخته است. البته با افزایش سینماهای اکران کننده این فیلم طی هفته جاری باید منتظر فروش بیشتر این فیلم طی روزهای آینده باشیم.

جدا از این موارد پیش از این اعلام شده بود که از اول مرداد تمام سانس‌های پیش از ساعت ۱۵ سینماها نیم‌بها خواهد شد. کدام‌یک از فیلم‌های این لیست را تماشا کرده‌اید؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

لینک منبع اصلی