ویجیاتو: بررسی بازی PES 2020 – فوتبال کاملاً حرفه‌ای

همان‌طور که گفتم، زدن ضربات آزاد و شوت‌های دیدنی کار چندان سختی در PES 2020 نیست اما همچنان برای رسیدن به سطوح بالا و تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای باید مدت زمان زیادی را به یادگیری اختصاص دهید و این‌گونه نیست که هر شخصی، چون گل کردن شوت‌ها در بازی آسان‌ است بتواند یک بازیکن حرفه‌ای PES را شکست دهد.

شما در بسیاری از بخش‌ها از چیدن تاکتیک گرفته تا کنترل دروازه‌بان‌ها قابلیت پیشرفت و بهتر شدن دارید و همین قضیه باعث می‌شود که بازی در کوتاه مدت خسته‌کننده نباشد.

مارادونا در یونایتد

به طور کل سازندگان PES 2020 سعی کرده‌اند هم در بخش آنلاین هم آفلاین محتوایی در اختیار مخاطب قرار بدهند که بتواند او را تا انتشار نسخه بعدی بازی سرگرم کند. هنوز نمی‌توان به راحتی در مورد بخش مای‌کلاب و eFootball بازی حرف زد و بررسی این موضوعات را به زمان دیگری که کمی از فعالیت آن‌ها گذشته باشد موکول می‌کنیم. در بخش آفلاین اما مانند گذشته مهم‌ترین مد بازی مستر لیگ است که طبق وعده کونامی نسبت به سال‌های گذشته متحول شده.

برای مثال، حالا می‌توانید یکی از اسطوره‌های فوتبال را به عنوان مربی تیم انتخاب کنید. در حال حاضر ۱۸ گزینه مختلف در دسترس شما قرار دارد که اسامی شناخته شده‌ای مثل زیکو، روبرتو کارلوس، مارادونا و یوهان کرایوف در بین آن‌ها دیده می‌شود.

بعد از انتخاب مربی، نوبت به گفتگو با مدیران ورزشی باشگاه می‌رسد. شما باید مشخص کنید که باشگاه در فصل جاری برای رسیدن به چه اهدافی تلاش می‌کند. برای مثال ممکن است مدیران باشگاه از شما درخواست قهرمان شدن در لیگ قهرمانان را داشته باشند و شما تیم را آماده انجام چنین هدف بزرگی ندانید.

در مورد خبرنگاران هم این قضیه صدق می‌کند و آن‌ها طی فصل در مورد موضوعات مختلفی از خرید بازیکن جدید گرفته تا وضعیت تیم در جدول از شما به عنوان سرمربی سوال می‌پرسند. تمام این بخش‌های جدید تجربه مستر لیگ را کامل‌ و جذاب‌تر کرده‌اند اما همه این دیالوگ‌ها پس از گذشت دو سه فصل تکراری خواهند شد و در واقع دوباره با تجربه‌ای طرف می‌شوید که تفاوت چندانی با سال‌های گذشته ندارد و این شاید یکی از بزرگ‌ترین نقطه‌ ضعف‌های PES جدید باشد.

لینک منبع اصلی