ویجیاتو: بررسی بازی FIFA 20 – این فوتبال دوست‌داشتنی

سختی مسابقات در بخش تک‌نفره ولتا کاملا منطقی است و با فرمت بازی‌های بدون قانون و خیابانی کاملا هم‌خوانی دارد. هرچند هوش مصنوعی برخلاف بخش ۱۱ نفره فیفا ۲۰ کمی آزاردهنده است؛ عملکرد هم‌تیمی‌ها تقریبا ناپایدار است و گاهی به خوبی جای‌گیری نمی‌کنند و گاهی هم اشتباهاتی آزاردهنده از خود نشان می‌دهند. جای‌گیری نامناسب بازیکنان در مسابقات ۳ نفره به شدت باعث لطمه خوردن تیم می‌شود.

اگر بخواهیم نواقص دیگری از این بخش را هم لحاظ کنیم می‌توان به تنوع پایین طراحی چهره و شخصیت بازیکنان اشاره کرد؛ طوری که ممکن است در یک بازی تصادفی یکی دو نفر از اعضای تیم شما دقیقا ظاهر و تیپ یکسانی با یکی دو نفر از بازیکنان تیم حریف داشته باشند. از طرفی کیفیت تصاویر استفاده شده برای حواشی مسابقات و همینطور اسکوربورد ولتا نیز پایین به نظر می‌رسد، هرچند دقت به جزئیات در زمین‌های طراحی شده برای فوتبال خیابانی بسیار بالا است و تنوع خوبی هم دارد.

در مجموع ولتا فوتبال را می‌توان تنوعی جذاب در فیفا ۲۰ دانست که تماماً ماهیتی سرگرم‌کننده داشته و حسابی هم لذت‌بخش است. موزیک‌های ریتمیک مسابقات و فضاسازی زمین‌های بازی به همراه صدای لغزیدن کفش بازیکنان روی سطح زمین لحظات جذابی را برای کاربر فراهم می‌کند که باعث می‌شود فراموش کنیم در گذشته فیفا استریتی هم در کار بوده.

هرچند به اعتقاد من اصل سرگرم‌کنندگی ولتا در تجربه چند‌نفره و بدون دغدغه آن است. خط داستانی که برای مدتی جذاب خواهد بود و تورنمنت‌های آنلاین هم بیشتر سبک رقابتی به خود گرفته و برنده شدن بعد از چند نوبت حالت حیاتی به خودش می‌گیرد و اعصاب را درگیر خودش می‌کند. اما کافی است یکی از دوستان روی مبل کنار دستتان بنشیند و بتوانید با خنده و لذت ساعت‌های زیادی سرگرمی داشته باشید و از لحظات شیرین ولتا فیلم یادگاری بگیرید.

فیفا ۲۰ با کنار هم قرار دادن سه بخش ولتا، آلتیمیت تیم و کریر مد به عنوان اصلی‌ترین مدها تجربه‌ای تکامل‌یافته‌تر از همیشه را پیش رویتان قرار می‌دهد که اگر از طرفداران این سبک از بازی‌های ویدیویی باشید، ساعات زیادی از حداقل شش ماه آینده زندگی‌تان را پر خواهد کرد. نمی‌توان این نسخه از شبیه‌ساز فوتبالی الکترونیک آرتز را بی‌نقص دانست، اما حتی تکراری‌ترین المان‌های فیفا ۲۰ که در نسخه‌های قبلی نیز وجود داشتند، حالا سرگرم‌کننده‌تر از قبل به نظر می‌رسند و مسابقات نیز عادلانه‌تر هستند.