مشخصات احتمالی چیپست اسنپدراگون ۷۳۵ منتشر شد

اطلاعات جدیدی از اسنپدراگون ۷۳۵ در سطح اینترنت منتشر شده که قدرت بالای این چیپست میان‌رده را نشان می‌دهد.

بر اساس این اطلاعات، اسنپدراگون ۷۳۵ با لیتوگرافی ۷ نانو متری توسعه پیدا خواهد کرد و از ۸ هسته پردازشی بهره‌مند خواهد بود. معماری ۷ نانو متری باعث صرفه جویی بیشتر این چیپست در انرژی و مصرف بهینه‌تر باتری دستگاه می‌شود.

این هسته‌ها با چینش ۶+۱+۱ در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت. خوشه اول دارای یک هسته کرایو ۴۰۰ با فرکانس ۲.۹ گیگاهرتز، خوشه بعدی دارای یک هسته کرایو ۴۰۰ با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و در انتها خوشه آخر دارای ۶ هسته کرایو ۴۰۰ با فرکانش ۱.۸ گیگاهرتز خواهد بود. همچنین شاهد پردازشگر سیگنال تصویر اسپکترا ۳۵۰ در این چیپست هستیم.

اسنپدراگون 735

جدا از این موارد، چیپ NPU220 در این چیپست وجود دارد که با فرکانس یک گیگاهرتزی خود فعالیت‌های مربوط به هوش مصنوعی را انجام خواهد داد. در ضمن، اسنپدراگون ۷۳۵ از مودم ۵G بهره برده و از USB 3.1 ،UFS 2.1  و eMMC 5.1 پشتیبانی می‌کند.

پردازنده گرافیکی حاضر در این چیپست آدرنو ۶۲۰ با فرکانس ۷۵۰ مگاهرتز خواهد بود که پشتیبانی از نمایشگر QHD مجهز به HDR 10 و HDR 10 Plus را به ارمغان می‌آورد. در ضمن اسنپدارگون ۷۳۵ در حالت حداکثری از ۱۶ گیگابایت رم LPDDR4X پشتیبانی خواهد کرد.

هنوز تاریخ عرضه مشخصی برای اسنپدراگون ۷۳۵ در نظر گرفته نشده اما این چیپست به احتمال زیادر طی اواخر سال جاری میلادی معرفی و سال ۲۰۲۰ در گوشی‌های میان‌رده استفاده خواهد شد. پیش از این هم کوالکام از چیپست ۷ نانومتری اسنپدراگون ۸cx 5G به عنوان نخستین پلتفرم ۵G کامپیوترهای ویندوزی رونمایی کرده بود. بعد از آن‌ هم این کمپانی اسنپدراگون ۷۳۰ و ۷۳۰ جی در کنار مدل ۶۶۵ را معرفی کرده بود که بنچمارک‌های ۲ مدل ابتدایی اخیرا منتشر شده است.

لینک منبع اصلی