مسابقه درگ لامبورگینی اونتادور S رودستر با تسلا مدل S پرفورمنس [تماشا کنید]

تسلا ثابت کرده که محصولات آن از لحاظ شتابگیری عملکرد فوق العاده ای داشته و می توانند برای انواع مدل های اسپرت و سوپر اسپرت بنزینی دردسرساز شوند. این امر در رابطه با مدل S نسخه پرفورمنس بیشتر صادق است، چرا که این نسخه به واسطه پیشرانه خیلی قدرتمند خود توانسته در مسابقات درگ بر انواع خودروهای اسپرت چند صد هزار دلاری غلبه کند.

نشریه آنلاین Carwow که بسیاری آن را با مسابقات درگ هیجان انگیز می شناسند، برای چندمین بار به سراغ تسلا مدل S پرفورمنس رفته و این دفعه آن را در برابر لامبورگینی اونتادور S رودستر قرار داده است. آنچه که این رویارویی را جذاب تر می کند، اینست که مدل S پرفورمنس حاضر در آن به نسخه آپدیت شده تعلق دارد، به همین جهت فاکتورهایی چون قدرت، شتاب و عملکرد آن بهتر از هر زمان دیگری است.

مسابقه درگ

پیش از این و در سال گذشته، Carwow تسلا مدل S پرفورمنس و لامبورگینی اونتادور S کوپه را به جان هم انداخته بود که در آن مسابقه نماینده ایتالیایی ها با برتری میدان را ترک کرد. با توجه به بروزآوری حال باید دید بهبود عملکرد در مدل S پرفورمنس در چه حد است. پیش از تماشای ویدیو به مشخصات دو خودرو می پردازیم.

از نماینده ایتالیایی ها شروع می کنیم، در پشت کابین لامبورگینی اونتادور S رودستر موتور ۶٫۵ لیتری V12 سنت آگاتایی ها قرار دارد. این موتور در نسخه S توانایی تولید ۷۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن متر گشتاور را بوده و از طریق گیربکس ۷ سرعته خودکار با هر چهار چرخ در ارتباط است. برای خرید این اتومبیل ۱۶۲۵ کیلوگرمی باید ۲۷۱ هزار پوند پرداخت کرد.

در مقابل نیروی مورد نیاز تسلا مدل S نسخه پرفورمنس توسط پیشرانه ای مشتمل بر دو موتور الکتریکی تامین می شود. این پیشرانه ۸۲۵ اسب بخار قدرت و ۱۳۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. علی رغم پیشرانه قوی تر، مدل S پرفورمنس با ۲۲۴۱ کیلوگرم وزن، از رقیب خود بسیار سنگین تر است. این سدان الکتریکی با قیمتی در حدود ۹۲ هزار پوند در انگلستان به فروش می رسد.

حال که با مشخصات دو رقیب آشنا شدید، دعوت می کنیم ویدیوی مسابقه درگ جذاب آنها را نیز مشاهده فرمایید.