مرخصی بدون حقوق و کاهش دستمزد کارمندان تسلا به خاطر شیوع ویروس کرونا

شرکت تسلا روز سه شنبه در نامه ای اعلام کرد که تمام کارکنان غیر ضروری را به مرخصی می فرستد و دستمزد کارکنان را نیز به خاطر تعطیلی کارخانه ها کاهش خواهد داد.

به گزارش رویترز و فوربز، مدیران تسلا کارمندان خود را از مرخصی اجباری و کاهش حقوق باخبر کرده اند. کارمندان این خودروساز باید از پنج روز دیگر (۱۳ آوریل) به مرخصی رفته و حدوداً یک ماه بعد (۴ مه) سر کار برگردند؛ البته در صورتی که امکان از سرگیری فعالیت ها وجود داشته باشد.

«Valerie Workman»، مدیر منابع انسانی تسلا در آمریکای شمالی با ارسال نامه ای به کارمندان آنها را از کاهش حقوق باخبر کرد. طبق این نامه حقوق معاون رئیس ۳۰ درصد، دستمزد مدیران ۲۰ درصد و حقوق باقی کارمندان ۱۰ درصد کاهش خواهد داشت.

کمپانی تسلا

کارمندانی که نمی توانند از خانه کار کنند و یا وظایف مهمی بر دوش آنها نیست، به مرخصی بدون حقوق می روند ولی همچنان از بیمه سلامت بهره مند خواهند شد. مدیران تسلا گفته اند که این تصمیم به منظور کم کردن هزینه ها و دستیابی به اهداف بلند مدت گرفته شده است.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا تقاضا برای خودرو را کاهش داده و بسیاری از خودروسازان را وادار کرده تا کارمندان خود را به مرخصی اجباری بفرستند.

تسلا ماه گذشته پس از بحث با مقامات شهر کالیفرنیا، سرانجام کارخانه فریمانت را تعطیل کرد. بیش از ۱۰ هزار کارگر در این کارخانه مشغول به کار بودند.

تعطیلی این کارخانه برنامه تسلا برای افزایش تولید تسلا مدل Y را مختل می کند. ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت پیش بینی کرده تقاضا برای این خودرو از مجموع تقاضا برای دیگر خودروهای این سازنده، بیشتر باشد.

تسلا ماه گذشته اعلام کرد که منابع مالی لازم برای عبور موفقیت آمیز از دوران بحران را در اختیار دارد. این شرکت تا پایان سه ماهه سوم سال گذشته میلادی ۶٫۳ میلیارد دلار پول نقد در اختیار داشته و سرمایه آن نیز به تازگی ۲٫۳ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.