فولکس واگن I.D. Roomzz معرفی شد؛ کراس اووری پاک با سه ردیف صندلی

کمپانی آلمانی فولکس واگن از یک شاسی بلند مفهومی به نام I.D. Roomzz رونمایی کرد. این خودروی کانسپت همانگونه که از نامش نیز مشخص است، به خانواده I.D. تعلق داشته و در واقع از پیشرانه ای برقی بهره می برد.

Volkswagen-ID_Roomzz_Concept-2019 (3)

امروزه شاسی بلندهای سه ردیفه از محبوبیت بالایی برخوردار هستند، به همین جهت فولکس واگن I.D. Roomzz هم دارای این ویژگی است. این شاسی بلند یا به عبارت بهتر کراس اوور جدید روی پلتفرم ماژولی MEB ژرمن ها ساخته شده و در رده ای بالاتر از I.D. Crozz که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، جای می گیرد.

Volkswagen-ID_Roomzz_Concept-2019 (4)

کابین I.D. Roomzz ساده اما مدرن طراحی شده است. داشبورد، فرمان و نمایشگر این کانسپت آلمانی حالتی معلق دارند. یک پنل دیجیتال با پوششی شیشه ای نیز در قسمت جلویی کابین دیده می شود. با توجه به فضای داخلی بزرگی که فولکس واگن I.D. Roomzz دارد، می توان آن را به یک سالن متحرک تشبیه کرد.

Volkswagen-ID_Roomzz_Concept-2019 (12)

Volkswagen-ID_Roomzz_Concept-2019 (14)

به گفته فولکس واگن، جدیدترین مفهومی این شرکت به تکنولوژی I.D. Pilot مجهز است. با تکیه بر این تکنولوژی که در واقع نام انتخابی فولکس واگن برای فناوری خودران است، I.D. Roomzz می تواند به طور خودکار و بدون دخالت راننده حرکت کند.

Volkswagen-ID_Roomzz_Concept-2019 (15)

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، نیروبخش فولکس واگن I.D. Roomzz یک پیشرانه الکتریکی است. این پیشرانه از دو موتور الکتریکی تشکیل یافته و توانایی تولید ۳۰۲ اسب بخار قدرت را دارد. به لطف نسخه اختصاصی از تکنولوژی ۴MOTION فولکس واگن، نیرو به هر چهار چرخ I.D. Roomzz منتقل می شود.

Volkswagen-ID_Roomzz_Concept-2019 (33)

به گفته ژرمن ها این خودروی مفهومی قادر است در عرض ۶٫۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یافته و نهایت سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کند.

Volkswagen-ID_Roomzz_Concept-2019 (11)

و باز هم چراغ های عقب یک تکه باریک و سرتاسری که این روزها در بین خودروسازان مختلف بسیار رواج پیدا کرده است

وظیفه تامین انرژی پیشرانه I.D. Roomzz بر عهده یک باتری با ظرفیت ۸۲ کیلووات ساعت گذاشته شده است. این باتری بر اساس استاندارد WLTP تا ۴۵۰ کیلومتر و بر اساس استاندارد NEFZ تا ۴۷۵ کیلومتر مسافت نیازی به شارژ مجدد ندارد.

Volkswagen-ID_Roomzz_Concept-2019 (21)

پدال های فولکس واگن I.D. Roomzz دارای گرافیک جالبی هستند. گرافیک این پدال ها به نظر می رسد از پخش کننده های موسیقی الهام گرفته شده باشد

طبق برنامه ریزی ها، فولکس واگن نسخه تولیدی I.D. Roomzz را سال آینده راهی بازار خواهد کرد. به غیر از این، نسخه خیابانی کانسپت های دیگری نظیر I.D. Crozz و هاچ بک I.D. در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهند شد؛ در سال ۲۰۲۲ هم نسخه های تولید انبوه سدان I.D. Vizzion و ون I.D. Buzz هم به این جمع اضافه می شوند.

Volkswagen-ID_Roomzz_Concept-2019 (6)

شکل خاص باز شدن درهای فولکس واگن I.D. Roomzz

در پایان بد نیست اشاره کنیم نمایشگاه خودروی شانگهای از شانزدهم ماه آوریل (۲۷ فروردین) شروع به کار کرده و تا بیست و پنجم آوریل (۵ اردیبهشت) جریان پیدا خواهد کرد.

لینک منبع اصلی