صادرات آیفون XR در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بیشتر از هر گوشی دیگری بوده

بنا بر آمارها صادرات آیفون XR (بررسی دیجیاتو) در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بیشتر از دیگر تلفن های هوشمند بوده و نشان می دهد تعداد قابل توجهی از کاربران تمایلی به پرداخت بیش از هزار دلار برای یک گوشی هوشمند ندارند.

به گزارش موسسه تحلیلگر IHS Market نزدیک به ۳۰ میلیون واحد از گوشی آیفون XR در نیمه اول سال ۲۰۱۹ صادر شده است. این گوشی با برچسب قیمت ۷۴۹ دلاری آنقدرها هم ارزان نیست ولی پایین ترین قیمت را در بین آیفون های سال ۲۰۱۸ دارد.

موسسه مذکور در گزارش خود آورده که ۱۳٫۶ میلیون آیفون XR در سه ماهه اول و ۱۳٫۳ میلیون واحد نیز در سه ماهه دوم سال جاری میلادی صادر شده که در مجموع تعداد کل آیفون XR صادر شده در نیمه اول سال ۲۰۱۹ را به ۲۶٫۹ میلیون واحد می رساند.

صادرات آیفون XR تقریباً دو برابر بیشتر از صادرات گوشی گلکسی A10 سامسونگ در مدت مشابه بوده. گوشی ارزان قیمت سامسونگ رتبه دوم بیشترین تلفن هوشمند صادر شده در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ را در لیست موسسه IHS به خود اختصاص داده است.

میانرده های A10 و A50 سامسونگ با قیمت کمتر از ۴۰۰ دلار، به ترتیب در رتبه دوم و سوم با ۱۳٫۴ و ۱۲ میلیون واحد صادرات قرار گرفته اند. در لیست اثری از پرچمدار سامسونگ یعنی گلکسی اس ۱۰ نیست. آیفون ۸ با ۱۰٫۳ میلیون واحد و آیفون XS مکس با ۹٫۶ میلیون واحد نیز جزو بیشترین محصولات صادر شده در نیمه نخست سال جاری میلادی بوده اند.

گزارش مالی اپل برای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ اوایل مرداد ماه منتشر شد که از فروش ضعیف آیفون ها حکایت می کرد. در نتیجه این کاهش فروش، درآمد اپل از ۲۹٫۴۷ میلیارد دلار در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸، به ۲۵٫۹۹ میلیارد دلار در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرد و برای اولین بار از سال ۲۰۱۲ آیفون ها کمتر از نصف درآمد کل اپل را حاصل کردند.

لینک منبع اصلی