شیائومی از سریع ترین شارژر بیسیم تلفن هوشمند رونمایی کرد

شیائومی از سریع ترین شارژر بیسیم تلفن همراه خود به نام Mi Charge Turbo با قدرت ۳۰ وات رونمایی کرد.

سازنده چینی می گوید شارژر مذکور باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی پرچمدار این سازنده یعنی می ۹ پرو ۵G را زیر نیم ساعت تا ۵۰ درصد شارژ کرده و در مدت زمان ۷۰ دقیقه آن را به طور کامل شارژ می کند.

در این شارژر یک سیم پیچ پنج لایه نانوکریستالی با بازده تبدیل انرژی ۹۸ درصدی به کار رفته که منجر به فعالیت دستگاه در دمای بهینه می شود. همچنین این شارژر از فن هایی برخوردار است که گوشی را حین شارژ خنک می کنند.

شارژر بیسیم شیائومی

البته اعداد و ارقام ذکر شده روی کاغذ هستند و در دنیای واقعی عوامل مختلفی از جمله افت عملکرد به دلیل گرما (Throttling) می توانند زمان شارژ را بیشتر کنند. اما با این وجود تکنولوژی Mi Charge Turbo با سرعت بالایی گوشی را شارژ می کند.

به عنوان مقایسه گوشی می ۹ پرو از شارژ سریع بیسیم ۲۰ واتی بهره مند بوده و باتری ۳۳۰۰ میلی آمپر ساعتی آن در مدت نیم ساعت فقط ۳۰ درصد شارژ می شود.

پرچمدار می ۹ پرو ۵G برای اولین بار از شارژر بیسیم ۳۰ واتی بهره مند خواهد شد. البته هنوز معلوم نیست شارژر درون جعبه این گوشی قرار می گیرد یا اینکه باید همانند گوشی می ۹ آن را جداگانه خرید. می ۹ پرو از شارژ معکوس ۱۰ واتی هم برخوردار است. هنوز از تاریخ عرضه آن اخباری منتشر نشده است.

شیائومی تلاش زیادی برای جلو راندن تکنولوژی شارژ سریع می کند. این شرکت فروردین ماه امسال فناوری شارژ ۱۰۰ واتی خود را آزمایش کرد. فناوری شارژ بیسیم ۴۰ واتی نیز توسط این شرکت در حال توسعه بوده و هم اکنون مراحل آزمایشی را پشت سر می گذارد.

احتمالاً پرچمداران این سازنده که اوایل سال آینده میلادی به بازار عرضه می شوند از فناوری شارژ بیسیم ۴۰ واتی برخوردار خواهند بود.

لینک منبع اصلی