زیان هنگفت HTC در سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۹

کمپانی تایوانی HTC به واسطه تداوم روند نزولی درآمدها در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ با زیان هنگفتی مواجه شده است.

این شرکت در فصل پایانی ۲۰۱۸ حاشیه سود ناخالص خود را ۸ درصد افزایش داد و همین مساله سرمایه گذاران را به رونق دوباره امیدوار کرده بود، امیدی که حالا بر باد رفته است.

HTC علی رغم دستیابی به حاشیه سود ناخالص ۱۴.۷ درصدی طی سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۹، متحمل زیان سنگین ۸۷.۶۸ میلیون دلاری شده که حتی از پیش بینی های قبلی هم بدتر است. حاشیه سود این شرکت در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ منفی ۳.۱ درصد عنوان شده بود.

دلیل اصلی این زیان هنگفت هزینه های عملیاتی است که در سه ماهه مورد بحث به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده. در واقع طی یک بازه زمانی ۱۲ ماهه حاشیه عملیاتی تایوانی ها از رقم نامطلوب منفی ۵۸.۹ درصد به عدد ترسناک منفی ۹۲.۹ درصد رسیده که به معنی افزایش تقریبا دو برابری هزینه ها طی یکسال است. HTC

در مجموع درآمد HTC در سه ماهه آغازین ۲۰۱۹ برابر ۹۴.۴۵ میلیون دلاری عنوان شده که بخش عمده ای از آن مدیون بخش هدست های واقعیت افزوده است.

این شرکت با همکاری چند اپراتور بین المللی در پی عرضه 5G Hub است که می توان آنرا ترکیبی از نمایشگر ۵ اینچی هوشمند با رزولوشن ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسل و هات اسپات 5G به شمار آورد. در سه ماهه جاری انتظار می رود گوشی مبتنی بر بلاکچین Exodus 1s و 5G Hub به بهبود درآمدهای این شرکت منجر شوند.

هدست های Vive Pro Eye و Vive Focus Plus و ابزارهای دیگر نیز در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ موقعیت مطلوبی را در زمینه ۵G برای کمپانی تایوانی فراهم خواهند آورد؛ در نتیجه احتمال انتشار گزارش های مالی امیدوارکننده تر از سوی این شرکت چندان دور از ذهن نیست.

لینک منبع اصلی