رکوردشکنی دوباره هواوی؛ فروش ۲۰۰ میلیون گوشی در کمتر از ۱۰ ماه

هواوی علی رغم تحریم های آمریکا همچنان در بازارهای بین المللی و اروپا مشغول یکه تازی است. این کمپانی به لطف فروش فوق العاده در چین و حضور پررنگ در خارج کشور توانسته با عرضه ۲۰۰ میلیون گوشی رکوردی تازه از خود به جا بگذارد.

هواوی ساعاتی قبل اعلام کرد که روز گذشته توانسته از مرز عرضه ۲۰۰ میلیون گوشی در سال ۲۰۱۹ عبور کند و این در حالی است که سال گذشته رسیدن به این نقطه ۶۴ روز بیشتر طول کشیده بود. عملکرد موفق هواوی تا حد زیادی مدیون فروش گسترده در چین است چرا که در این کشور سرویس های گوگل کاربرد چندانی ندارند. همچنین در سه ماه اول و دوم سال جاری هم هواوی از یک طرف ذخایر قطعاتی مناسبی در اختیار داشت و از طرف دیگر هنوز از سرویس ها و اپ های گوگل محروم نشده بود.

تحریم های آمریکا

از آنجا که هنوز بیش از دو ماه تا پایان سال ۲۰۱۹ باقی مانده انتظار می رود که هواوی به رکوردی خیره کننده در فروش موبایل دست پیدا کند. با توجه به اینکه میت ۳۰ یکی از محبوبترین سری پرچمدارها در دنیاست و با قابلیت های جذابی معرفی شد، شاید کمپانی چینی در صورت عدم تحریم می توانست طی سال جاری قله ۳۰۰ میلیونی را هم فتح کند، حالا اما مجبور شده سری پرچمدار خود را به صورت محدود در بازارهای خارج از چین از جمله هند عرضه کند.

چینی ها در ۲۰۱۷ فروش ۱۰۰ میلیون گوشی را جشن گرفتند اما طی چندین ماه آنچنان پیشرفت کردند که سامسونگ هم جایگاه خود به عنوان برترین بازیگر دنیای موبایل را در خطر می دید. حالا اما به لطف تحریم های آمریکا معلوم نیست هواوی سال آینده در رده بندی فروشندگان چه جایگاهی خواهد داشت.

تماشا کنید: نگاه نزدیک به هواوی واچ جی تی ۲