رونمایی DJI از اوسمو اکشن؛ رقیب تازه نفس گوپرو با دو نمایشگر

دنیای اکشن کم ها که مدت ها تحت حکمرانی چند برند معدود از جمله گوپرو بود ظاهراً باید یک بازیگر قدرتمند را در بین خود بپذیرد؛ DJI که از اوسمو اکشن، اولین دوربین مقاوم و کامپکت خود رونمایی کرده است.

اوسمو اکشن با هدف رقابت با سری هیرو گوپرو تولید شده و از حسگر ۱/۲٫۳ اینچی بهره می برد. اکشن کم جدید عکس های ۱۲ مگاپیکسلی می گیرد و توانایی ثبت ویدیوهای ۴K با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه و نیز ۴K HDR با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه را دارد. لرزشگیر تصویر الکترونیکی هم در ثبت تصاویر کم لرزش در ماجراجویی ها به کار می آید. علاوه بر این امکان فیلم برداری با رزولوشن های ۷۲۰p و ۱۰۸۰p و نیز صحنه آهسته را دارد.

اما آنچه اوسمو اکشن را در مقایسه با بقیه رقبا یک پله بالاتر قرار می دهد نمایشگر دوگانه است. در پشت دوربین یک نمایشگر لمسی ۲٫۲۵ اینچی تعبیه شده و در جلو هم نمایشگری ۱٫۴ اینچی به چشم می خورد. روشنایی نمایشگر دوم ۸۰۰ نیت است تا در نور مستقیم خورشید هم بتوان از آن استفاده کرده و از خود سلفی بگیرید.

اوسمو اکشن درمقابل سقوط از ارتفاع ۱٫۵ متری و تا دمای ۱۰ درجه سانتی گراد زیر صفر مقاوم است و تا عمق ۱۱ متری آب هم دوام می آورد. با این حال با استفاده از محفظه ضد آب ویژه می تواند در عمق های بیشتر هم قابل استفاده باشد. یکی از قابلیت های کاربری اوسمو اکشن کلید فیزیکی است که امکان تغییر بین حالت های مختلف عکاسی یا ثبت ویدیو را ممکن می کند. با این کلید همچنین می توانید نمایشگر اصلی دستگاه برای نشان دادن نمای مورد نظر را انتخاب کنید.

DJI قیمت 349 دلاری را برای اوسمو اکشن در نظر گرفته و البته هنوز آن را روانه بازار نکرده است. تاکنون نسخه های آزمایشی در اختیار خبرنگاران قرار گرفته و بازخوردها در مورد کار کرد آن هم عمدتاً مثبت بوده است.

لینک منبع اصلی