رونمایی ایسوس از مانیتور ProArt PA32UCG با نرخ رفرش متغیر ۱۲۰ هرتز

کمپانی ایسوس از جدیدترین نمایشگر ProArt خود به نام ProArt PA32UCG رونمایی کرد. این نمایشگر با ویژگی های فوق العاده برای کارهای حرفه ای ساخته شده است.

به گفته ایسوس مانیتور ProArt PA32UCG اولین مانیتور حرفه ای ۴K جهان است که روشنایی حداکثر ۱۶۰۰ نیت و نرخ رفرش متغیر ۱۲۰ هرتزی را در یک مجموعه کنار هم آورده.

این خصوصیات و همچنین پشتیبانی از HDR، مانیتور ProArt PA32UCG را به رقیب اصلی نمایشگر حرفه ای اپل یعنی Pro Display XDR تبدیل کرده که کمپانی کوپرتینویی از آن اواسط خرداد ماه امسال رونمایی کرد.

مانیتور ProArt PA32UCG ایسوس و نمایشگر Pro Display XDR  اپل هر دو ۳۲ اینچی هستند و روشنایی حداکثری آنها ۱۶۰۰ نیت است. رزولوشن نمایشگر اپل ۶K با نرخ رفرش ۶۰ هرتز بوده و نمایشگر ایسوس با رزولوشن ۴K و نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز ساخته شده است. همچنین نرخ رفرش در مانیتور ایسوس متغیر بوده و بین ۴۸ هرتز و ۱۲۰ هرتز تغییر می کند.

ایسوس تاکید زیادی روی توانایی های HDR نمایشگر ProArt PA32UCG خود کرده. سازنده تایوانی مدعی شده در این نمایشگر ۱۱۵۲ بک لایت mini-LED به کار رفته تا کنتراست بین محیط های تاریک روشن به دقیق تر صورت گیرد.

این محصول از هر سه استاندارد HDR یعنی HDR10, HLG و Dolby Vision و همچنین استانداردهای DCI-P3 و Rec. 2020 پشتیبانی می کند. سازنده می گوید برای اطمینان از دقت رنگ در مانیتورش آن را از سه مرحله کالیبره کردن رنگ عبور می دهد.

مانیتور ایسوس ProArt PA32UCG دارای دو پورت تاندربولت ۳، یک پورت DisplayPort، سه درگاه HDMI و یک هاب USB است. قیمت این مانیتور مشخص نشده ولی طبق گفته ایسوس در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد.

لینک منبع اصلی