تماس تصویری گروهی بالاخره به Google Duo اضافه شد

تماس تصویری گروهی Google Duo بالاخره از مرحله تست خارج شد و از امروز تمام کاربران اندروید و iOS سرویس گوگل می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند. با توجه به اطلاعات به دست آمده تماس تصویری Google Duo از هشت نفر همزمان پشتیبانی می‌کند و همچنین تمام تماس‌ها به‌صورت سرتاسری رمزنگاری شده‌اند.

برای مقایسه بد نیست بدانید اپلیکیشن فیس تایم iOS تا سی و دو نفر، واتس اپ تا چهار نفر و اسکایپ و فیسبوک مسنجر هر دو تا پنجاه نفر را در تماس‌های تصویری پشتیبانی می‌کنند. اگرچه Google Duo کمی دیر به این جمع اضافه شد اما پشتیبانی از هشت نفر باعث شده تا سرویس گوگل از قافله عقب نماند.

تماس تصویری گوگل

اما به همراه تماس گروهی، Duo دو تغییر دیگر نیز داشته است؛ یکی اینکه برنامه حالت ذخیره دیتا در کشورهای هند، اندونزی و برزیل دریافت خواهد کرد. با راه‌اندازی این ویژگی مصرف اینترنت هم برای خودتان و هم کسی که با آن تماس گرفته‌اید، به کمترین میزان ممکن می‌رسد. این ویژگی فعلا در انحصار اندروید بوده و گوگل گفته در آینده آن را به مارکت‌های بیشتری هم خواهد آورد.

دومین تغییر مربوط به پیغام‌های ویدیویی می‌شود. حالا کاربران می‌توانند با جمله‌های مختلف یا اموجی‌ها آن‌ها را شخصی‌سازی کرده و سپس برای بقیه بفرستند. این ویژگی هم فعلا تنها در دسترس کاربران اندروید قرار گرفته اما مشابه حالت ذخیره دیتا، به زودی شاهد آن روی آی‌دیوایس‌ها نیز خواهیم بود.

لینک منبع اصلی