تسلا مدل ۳ با حداکثر سرعت ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت تونل بورینگ کمپانی را در می نوردد[تماشا کنید]

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت بورینگ کمپانی ویدیوی از تونل در دست ساخت این شرکت در بخش مرکزی شهر لاس وگاس آمریکا منتشر کرده است که تست های بسیار مهمی را با موفقیت پش سر گذاشته است.

مطابق با آنچه که ایلان ماسک در توییتر خود منتشر کرده است این تونل در حال حاضر امکان کار با سیستم اتو پایلوت یا رانندگی خودران تسلا را داشته و دیگر نیازی  به یک واگن مخصوص برای حمل خودرو و سرنشینان نخواهد بود و با کمک این سیستم امکان حرکت با حداکثر سرعت محصولات مختلف تسلا امکان پذیر خواهد بود.

تسلا

ایلان ماسک برای نشان دادن این دست آورد بزرگ، دو دستگاه تسلا مدل ۳ را یکی در حال استفاده از مسیر عادی شهری و دیگری در تونل بورینگ کمپانی به نمایش و مقایسه گذاشته است. تسلا مدل ۳ ای که در حالت خودران در تونل باریک تسلا به حرکت در می آید به حداکثر سرعت ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت رسیده و با حذف واگن های حمل صرفه جویی عظیمی در مصرف انرژی و وقت آن صورت می پذیرد.

البته تماشای این ویدیو می تواند کمی استرس زا است زیرا به دلیل باریک بودن تونل کوچک ترین اشتباهی از سوی سیستم باعث برخورد با دیواره های تونل خواهد شد و در شرایط واقعی از آن جا که خودروها با سرعت زیاد در پشت سر شما در حال حرکت هستند باز هم ریسک تصادف بالا است.

در ادامه از شما دعوت می کنیم تا این ویدیو را تماشا کنید و نظر خود را درباره آن با ما در میان بگذارید.

لینک منبع اصلی