بهبود آنتن‌دهی آیفون‌های ۲۰۱۹ با استفاده موقت از یک ماده جدید

بر اساس ادعای مینگ-چی کو آنتن دهی آیفون و آیپدهای ۲۰۱۹ به لطف استفاده از یک ترکیب جدید بهبود خواهد یافت.

به گفته این تحلیلگر، آیفون ها و آیپدهایی که قرار است در سال جاری میلادی معرفی شوند به جای فناوری پلیمر کریستال مایع (LCP) از ماده ای به نام MPI بهره خواهند برد. در حالی که جزئیات فنی چندانی از این موضوع منتشر نشده اما برای کاربران نهایی به این معنی است که کارایی اتصال سلولار، تماس ها و انتقال داده از طریق شبکه های مخابراتی بهبود پیدا می کند.

فناوری LCP  در واقع از نظر تئوری برتر از MPI است اما به دلیل محدودیت ها و مسائل فنی امکان دستیابی به حداکثر کارایی LCP وجود ندارد. البته به نظر می رسد استفاده از فناوری جدید موقتی باشد؛ چرا که کو معتقد است در سال ۲۰۲۰ اپل مجدداً به فناوری LCP باز خواهد گشت. تا زمان بازشگت به LCP، استفاده از MPI برای اپل ارزان تر تمام خواهد شد و فرایند تولید ساده تری را به دنبال خواهد داشت.

آنتن دهی آیفون

نکته دیگری که کو به آن اشاره کرده در مورد آیپدهای آتی است. به گفته او اپل قصد دارد در ۱۲ ماه آتی تنها برخی از مدل های آیپد فعلی را به روز کرده و مدل های جدیدی را معرفی کند. به عقیده او آیپدهای بهره مند از سخت افزارهای جدید در اواخر ۲۰۱۹ تا اوایل ۲۰۲۰ از راه خواهند رسید.

موضوع آنتن های جدید آیفون ها شاید به اندازه نمایشگرهای پیشرفته یا دوربین های چندگانه جذاب نباشد اما خبر از پیشرفت هایی می دهد که احتمالاً در آیفون های آتی شاهدشان خواهیم بود.

انتظار می رود آیفون های بعدی در اواخر تابستان پیش رو معرفی شوند.

لینک منبع اصلی