بنچمارک ROG Phone 2 اولین نتایج عملکرد اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس را نشان می‌دهد

گوشی گیمینگ جدید ایسوس یعنی ROG Phone 2 اولین اسمارت‌فونی خواهد بود که به چیپست جدید اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس کوالکام مجهز می‌شود. این گوشی قرار است در تاریخ ۱ مرداد (۲۳ جولای) معرفی شود و حالا بنچمارک‌هایی که از عملکرد این گوشی منتشر شده اولین اطلاعات در مورد چیپست جدید کوالکام را نشان می‌دهد.

به لطف سرعت بالاتر کلاک، کوالکام توانسته در این چیپست عملکرد پردازنده گرافیکی را ۱۵ درصد بهبود ببخشد. مدل پلاس در واقع از همان سخت‌افزار اسنپدراگون ۸۵۵ استاندارد استفاده می‌کند. هسته اصلی در فرکانس ۲٫۹۶ گیگاهرتز و سه هسته بزرگ دیگر در فرکانس ۲٫۴۲ گیگاهرتز کار می‌کنند.

اسنپدراگون 855 پلاس اسنپدراگون 855 پلاس

اورکلاک هسته اصلی اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس نسبت به مدل استاندارد ۴ درصد است، اما به گزارش Geekbench بهبود عملکرد در حالت تک هسته‌ای فقط ۳ درصد (در مقایسه با ذنفون ۶) مشاهده شده است. در حالت تست چند هسته‌ای هم تغییر خاصی در عملکرد این مدل نسبت به ۸۵۵ استاندارد دیده نمی‌شود. احتمالا در حالت چند هسته‌ای و با فعالیت همزمان هسته‌ها، هسته مرکزی فضای کافی را برای رسیدن به ماکزیمم سرعت کلاک خود را ندارد.

گوشی  ROG Phone 2 با حداکثر ۱۲ گیگابایت رم عرضه خواهد شد که مدل ۱۲ گیگابایتی در این بنچمارک مورد بررسی قرار گرفته است.

با اینکه کوالکام توانسته در اسنپدارگون ۸۵۵ پلاس به سرعت بیشتری دست پیدا کند اما هنوز هم Vortex اپل در حالت تک هسته‌ای اول است و هسته M4 سامسونگ هم در رده دوم سریعترین‌ها قرار می‌گیرد.

لینک منبع اصلی