با قلم واقعیت مجازی جدید لاجیتک در هوا طراحی کنید [تماشا کنید]

لاجیتک از یک قلم واقعیت مجازی جدید به نام Logitech VR Ink Pilot Edition رونمایی کرده که قرار است طراحی در واقعیت مجازی را ساده تر کند. بر خلاف بسیاری کنترلرهای واقعیت مجازی که توسط کمپانی هایی مانند اچ تی سی رونمایی شده اند می توان قلم واقعیت مجازی لاجیتک را مانند یک قلم عادی در دست گرفت. این وسیله هم روی سطوح صاف و هم در هوا قابل استفاده است.

قلم جدید هم روی سطوح صاف و هم در هوا قابل استفاده است

به نظر ایده بسیار جذابی می رسد اما لاجیتک همچنان در حال کار روی دلایل خرید چنین محصولی است. در تیزر تبلیغاتی این قلم از آن برای طراحی سه بعدی خودرو و هواپیما در محیط CAD استفاده می شود، اما لاجیتک گفته در حال جستجو برای شرکای صنعتی و توسعه دهندگان نرم افزاری برای افزایش کاربرد این قلم است.

علاوه بر سری حساس به فشار برای طراحی روی سطوح صاف، قلم واقعیت مجازی لاجیتک مجهز به دکمه های قابل برنامه ریزی، کنترل کننده گریپ و یک نوار دو بعدی لمسی برای دستکاری اجسام در واقعیت مجازی است. عمر باتری هم حدودا دو ساعت و نیم اعلام شده و شارژش هم توسط پورت یو اس بی صورت می گیرد.

قلم واقعیت مجازی لاجیتک

Vadim Kogan از مدیران ارشد لاجیتک

«Vadim Kogan»، مدیر بخش نوآوری و استراتژی لاجیتک در زمینه واقعیت ترکیبی طی یک مصاحبه درباره قلم جدید می گوید:

ما شروع به بررسی کمبودهای این حوزه از نگاه لاجیتک کردیم و دیدیم بسیاری صنایع شروع به استفاده از واقعیت مجازی کرده اند، اما کنترلرهای واقعیت مجازی موجود توسط گیمرها و برای گیمرها توسعه یافته اند. ما حس کردیم لاجیتک قادر به اضافه کردن ارزشهای زیادی به این حوزه است.

در حال حاضر این قلم با انواع پلتفرم های Steam VR مانند Vive، Vive Pro و Valve Index قابل استفاده است اما حرفی درباره سازگاری اش با هدست های Oculus زده نشده.

اگر به خرید قلم واقعیت مجازی لاجیتک علاقه دارید احتمالا باید مقداری صبر کنید. این شرکت برنامه دارد طی چند ماه آینده تعداد محدودی از این قلم را در اختیار شرکای منتخبش بگذارد، اما درباره عرضه عمومی و قیمتش حرفی به میان نیامده است.

لینک منبع اصلی