اچ‌پی از ماوس گیمینگ بی‌سیم Omen Photon رونمایی کرد

با وجود وجود تنوع در ماوس‌‌های گیمینگ، احتمال نادیده گرفته شدن و غفلت از برخی محصولات وجود دارد. با این حال ماوس گیمینگ بی سیم HP به نام Omen Photon توجهات را به خود جلب می‌کند.

این ماوس گیمینگ ۱۳۰ دلاری با استفاده از سوییچ ‌های مکانیکی-نوری می تواند سرعت پاسخگویی کلیکی برابر ۰٫۲ میلی‌ثانیه داشته باشد. بر اساس ادعاهای HP این مقدار ۳ برابر سریعتر از سوییچ های معمولی مکانیکی در دیگر ماوس‌هاست.

برای کلیک‌های این ماوس محورهای لولایی درنظر گرفته شده تا فارغ از نوع در دست گرفته شدن توسط کاربر ( با کف دست، پنجه یا با نوک انگشتان)، عملکرد کلیک یکسان بماند. با این‌حال برای شخصی‌سازی بهتر، محل‌های استراحت مغناطیسی قابل جداسازی نیز برای کلید‌های جانبی در نظر گرفته شده است.

ماوس گیمینگ

این ماوس در مجموع ۱۱ کلید قابل برنامه‌ریزی داشته و می توان DPI آن را از محدوده ۱۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تنظیم کرد.

شرکت HP درباره این ماوس گیمینگ ادعا کرده که تکنولوژی بی سیم ۲٫۴ گیگاهرتز آن می‌تواند مثل ماوس‌های باسیم عمل کند و این مساله در کنار ۵۰ ساعت شارژدهی، مشکلی در استفاده از Photon به جا نخواهد گذاشت. این ماوس با شارژر بی‌سیم Qi قابل شارژ است.

به همراه این ماوس یک پد Omen Outpost هم قابل خریداری است که علاوه بر کاربرد به عنوان یک پد معمولی، یک Qi شارژر هم هست و می‌تواند Photon را در هنگام بازی ظرف ۲٫۵ ساعت به صورت کامل شارژ کند. یک پورت USB-A هم برای این ماوس درنظر گرفته شده تا کاربر بتواند آن را با آداپتور بی‌سیم شارژ کند.

پد و ماوس چراغ‌های LED قابل تنظیم دارند که می‌شود آن‌ها را با نرم افزار  Omen Command Center به دلخواه تنظیم کرد.

این ماوس و ماوس‌پد همزمان عرضه خواهند شد اما فعلا برنامه‌ای برای باندل کردن آن‌ها با هم وجود ندارد و به نظر می‌رسد گیمرها باید این دو محصول را جداگانه خریداری کنند.

لینک منبع اصلی