اپل چرخ‌های مک پرو را دو برابر قیمت آیفون SE جدید می‌فروشد

بسیاری از کاربران اپل را با محصولات باکیفیت اما گران می‌شناسند. این شرکت اخیراً در بحث قیمت گذاری پا را فراتر گذاشته و کیت چرخ مک پرو جدید را به مبلغ باورنکردنی ۶۹۹ دلار به فروش می‌رساند.

آیفون SE جدید که دیشب معرفی شد، ۳۹۹ دلار قیمت دارد؛ این یعنی چرخ‌های مک پرو تقریباً دو برابر این گوشی قیمت دارند. کاربر بخت برگشته در ازای پرداخت پول تقریباً دو آیفون جدید، چهار چرخ مک پرو، پیچ گوشتی و دفترچه راهنما را دریافت می‌کند. اپل در صفحه این محصول به «طراحی سفارشی از جنس فولاد ضد زنگ و لایه پلاستیکی که حرکت دادن مک پرو را آسان می‌کنند» اشاره کرده است.

قبلاً گزارش کردیم که اپل برای چرخ‌های مک پرو جدید ۴۰۰ دلار درخواست می‌کند. نکته جالب اینکه این چرخ‌ها قابلیت بسیار مهم قفل شدن را ندارند و با نصب آن‌ها احتمال حرکت کردن کیس وجود دارد. ظاهراً از نظر اپل ۴۰۰ دلار برای چهار چرخ کم است، به همین دلیل قیمت آن‌ها را افزایش داده است.

مک پرو جدید یک ماشین فوق العاده قدرتمند و البته گران قیمت است و بالاترین مدل آن ۵۲ هزار و ۷۴۸ دلار تمام می‌شود. این مدل از پردازنده ۲۸ هسته‌ای Xeon-W، حافظه اس‌اس‌دی ۴ ترابایتی و رم ۱٫۵ ترابایتی بهره می‌برد. کاربرانی که آخرین مدل مک پرو را خریده‌اند، قطعاً از لحاظ مالی مشکلی ندارند و حاضرند برای لوازم جانبی آن هم هزینه کنند، ولی این دلیل نمی‌شود اپل چهار چرخ معمولی را با قیمت ۷۰۰ دلار بفروشد.

اپل برای کاربرانی که مک پرو را با چرخ خریداری کرده‌اند ولی نظرشان تغییر کرده و می‌خواهند آن را به شکل ثابت روی زمین قرار دهند، کیت پایه را به قیمت ۲۹۹ دلار می‌فروشد. جنس این پایه هم از فولاد ضد زنگ است و با ابزار نصب به دست مشتری می‌رسد، ولی باز هم قیمت گزاف آن کاربر را شوکه می‌کند.