اولین ایستگاه تاکسی هوایی ولوکوپتر امسال راه اندازی خواهد شد

پس اینکه اواسط سال گذشته استارت آپ هوانوردی آلمانی وُلوکوپتر دامنه فعالیت هایش را با انجام تعدادی پرواز آزمایشی به سنگاپور گسترش داد، اخیرا تصمیمش برای ساخت اولین ایستگاه تاکسی هوایی در این شهر را اعلام کرده. پروازها هم مدتی بعد از تکمیل آن به طور آزمایشی شروع خواهند شد.

این تیم در حال همکاری با فرودگاه فرانکفورت است

هدف این استارت آپ آلمانی استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی هوایی برای جا به جا کردن شهروندان در مسیرهای کوتاه شهریست تا از این طریق به کاهش ترافیک و آلودگی هوا نیز کمک کنند. به گفته این گروه پهپادهای دو نفره این شرکت قادر به طی کردن مسافت ۳۰ کیلومتر با یک شارژ بوده و به قدری بی صدا هستند که اگر در ارتفاع صد متری پرواز کند صدایشان از زمین شنیده نخواهد شد.

تاکسی هوایی ولوکوپتر

این شرکت طی یک سال گذشته ایده هایش برای طراحی ایستگاه تاکسی های پرنده را به اشتراک گذاشته و در حال همکاری با فرودگاه فرانکفورت در این زمینه است. یکی از ایده های این استارت آپ تعبیه Volo-Port هایی در مکان هایی مانند سقف مراکز خرید است که عملکردی مانند هلی پد دارند و مسافران از طریق تلفن همراهشان قادر به سفارش تاکسی هوایی در این نقاط خواهند بود.

اولین پایانه این شرکت از اواخر سال ۲۰۱۹ در سنگاپور قابل استفاده خواهد بود

این کمپانی امروز تصمیمش مبنی بر ساخت اولین ایستگاهش در سنگاپور را علنی کرده. به گفته ولوکوپتر ساخت این مکان نحوه کار چنین سیستمی در دنیای واقعی و شیوه تعامل کاربران با آن را مشخص خواهد کرد، علاوه بر این ساخت این ایستگاه مکانیزم و طراحی بخش انتظار مسافران و جایی که از آن سوار تاکسی خواهند شد را نیز به نمایش خواهد گذاشت. در این مکان شیوه تعویض و شارژ باتری وسیله ها نیز آزمایش می شود.

البته تا در دسترس قرار گرفتن این سرویس در شهرهای بزرگ هنوز فاصله زیادی داریم؛ زیرا همچنان تا عملی شدن این ایده به شکل کامل و دریافت مجوزهای لازم راهی طولانی در پیش است. طبق برنامه های ولوکوپتر اولین ایستگاه آزمایشی این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۹ قابل استفاده خواهد بود.

لینک منبع اصلی