افزایش درآمد ۶۶ درصدی مدیرعامل مایکروسافت در سال مالی ۲۰۱۹

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت در سال مالی ۲۰۱۹ حدوداً ۴۲٫۹ میلیون دلار حقوق گرفته است که افزایش ۶۶ درصدی را نسبت به سال مالی قبل نشان می دهد.

یکی از دلایل درآمد هنگفت مدیرعامل مایکروسافت، عملکرد خوب او از زمان به دست گرفتن سکان این کمپانی در سال ۲۰۱۴ است. عملکرد خوب ساتیا نادلا سبب شده تا شرکت حقوق پایه او را از ۱٫۵ میلیون دلار، به ۲٫۳۳۳٫۳۳۳ میلیون دلار افزایش داده و حقوق و مزایای او را هم زیاد کند.

درآمد سرسام آور نادلا نشان دهنده شکوفایی دوباره مایکروسافت تحت زمامداری اوست. سال قبل غول نرم افزاری موفق شد عنوان با ارزش ترین کمپانی سهامی عام در دنیا را از اپل پس بگیرد. روز چهارشنبه نیز ارزش بازار مایکروسافت از رقم باورنکردنی ۱٫۰۷ تریلیون دلار عبور کرد.

مدیران ارشد مایکروسافت رهبری استراتژیک از جمله تلاش های نادلا برای مستحکم تر کردن اعتماد مشتریان، تغییرات گسترده فرهنگی در سطح شرکت، ورود موفقیت آمیز به بازارهای مختلف و گسترش تکنولوژی ها را از دلایل افزایش حقوق نادلا عنوان کرده اند.

مدیران ارشد مایکروسافت رشد سرویس ابری این شرکت شامل مایکروسافت آژور را عامل دیگر افزایش حقوق نادلا دانسته اند. غول نرم افزاری در سال مالی ۲۰۱۹ به اهداف بزرگ دیگری نیز در کسب و کار لینکدین، سرویس های ابری و اشتراک ماهانه ویندوز ۱۰ دست یافت.

«برد اسمیت» (Brad Smith)، رییس قانونی و مدیر ارشد حقوقی مایکروسافت ۱۷٫۴ میلیون دلار درآمد در سال مالی ۲۰۱۹ داشته که نسبت به سال مالی قبل ۲۹ درصد افزایش نشان می دهد.

میزان درآمدهای نادلا در سال جاری میلادی ۲۴۹ برابر بیشتر از یک کارمند معمولی شرکت مایکروسافت با درآمد ۱۷۲٫۵۱۲ هزار دلار در مدت مشابه بوده است.