اعلام برندگان مسابقه عکاسی Mind’s Eye؛ عکس پسر برمه‌ای اول شد

مجله آنلاین عکاسی All About Photo برندگان پنجمین مسابقه عکاسی Mind’s Eye را مشخص کرد. ۵ برنده اول این مسابقه عکاسی آنلاین باید ۱۰ هزار دلار جایزه را بین خود تقسیم کنند.

برندگان این مسابقه از میان هزاران شرکت‌کننده انتخاب شده‌اند و هیئت داوران هفت نفره آن را افرادی مانند «جولیا دین»، بنیانگذار مرکز عکاسی لس آنجلس و «لوران باهو»، سفیر محیط زیست سازمان ملل تشکیل می‌دهند. ۵ نفر اول این مسابقه یک جایزه ۱۰ هزار دلاری مشترک دریافت می‌کنند.

در این مسابقه از ۵ نفر برتر، ۴ نفر خانم هستند. در حالی که بسیاری از عکس‌ها به صورت رنگی برای مسابقه ارسال شده بودند، اما اکثر عکس‌های برنده سیاه و سفید هستند. برخلاف سال‌های گذشته، داوران بیش از اینکه به تصاویر خشن و ناآرام تمایل نشان دهند، بیشتر جذب تصاویر زیبا و آرامش بخش شده‌اند.

جایزه اول به یک عکاس اهل ایالات متحده آمریکا، «مونیکا دنون» تعلق گرفته است. تصویر این عکاس یک پسر جوان را در هنگام عبور از رودخانه‌ای در برمه به نمایش می‌گذارد و این عکس در مجموعه‌ای با نام «آهنگ‌هایی از رودخانه: پرتره‌های از برمه» قرار گرفته است.

مسابقه عکاسی Mind’s Eye

مقام اول – در میان رودخانه. عکاس: Monica Denevan

در مقام دوم تصویری به چشم می‌خورد که در آن یک زن اهل فلوریدا آمریکا با افتخار اسلحه‌های خود را به نمایش می‌گذارد. از دیگر تصاویر جذاب در مسابقه عکاسی Mind’s Eye می‌توان به عکسی از شهر مورمانسک در روسیه و همچنین تصویری از لحظه سقوط یک گاوباز اشاره کرد. در ادامه تعدادی از این عکس‌های حاضر در این مسابقه را مشاهده می‌کنید:

مقام دوم – نمایش اسلحه‌ها در فلوریدا. عکاس: Gabriele Galimberti

مقام سوم – فیلومنا. عکاس: Rebecca Moseman

مقام چهارم – معاش. عکاس: Nadia de Lange

جدایی، استرالیا. عکاس: Tony Law

شب قطبی، مورمانسک. عکاس: Amos Chapple

ارتباط عمیق، لس آنجلس. عکاس: Andre Fonseca

چشم دریا، مکزیک. عکاس: Anuar Patjane Floriuk

راهپیمایی بزرگ، بروکلین. عکاس: Lori Hawkins

خرس قطبی خانگی. عکاس: Marcel van Balken

قاب دیوار، آریزونا. عکاس: Matthew Portch