امنیت وردپرس قسمت چهارم: مراقب مشخصات کاربری تان باشید

امنیت ۱۰۰%ورد پرس قسمت پایانی

مشخصات کاربری مهمترین سطح محافظت از پنل وردپرس است، در حالت پیشفرض نام کاربری و رمزعبور شامل این مشخصات می باشد که باید با رعایت یکسری اصول انتخاب شود. در این بخش می خواهیم که با نحوه محافظت از نام کاربری و رمزعبور آشنا شویم.
نام کاربری: نام کاربری اولین شاخصه امنیتی در فرم ورود است، معمولا جدای از نام کاربری می شود از پست الکترونیکی که در زمان ثبت نام ذخیره شده هم استفاده کنید، اما اکثر مواقع این حالت در وردپرس غیرفعال است. یکی از اشتباهات امنیتی مدیران وبسایت های وردپرسی استفاده از شناسه پیشفرض admin در نام کاربری است زیرا بسیار ساده و قابل پیشبینی می باشد. از طرفی سعی کنید که همواره نام کاربری را مخفی نگه دارید، برای اینکار وارد قسمت کاربران > شناسنامه شما شده و نام نمایشی خود را به نام و نام خانوادگی تغییر بدهید، زیرا در حالت پیشفرض نام نمایشی همان نام کاربر است.
نکته: نام نمایشی نامی است که در پایان نوشته های مرتبط با کاربر نمایش داده می شود، این نام در زمان نوشتن دیدگاه هم نمایان می شود.
سعی کنید نام کاربری انتخابی هیچ مشابهتی با پست الکترونیکی تان نداشته باشد، زیرا در بعضی مواقع پست الکترونیکی ممکن است به دلایل مختلفی نمایش داده شود. اگر نام کاربریتان را مطابق موارد بالا انتخاب نمایید مطمئن باشید از این بابت مشکل امنیتی نخواهید داشت.
رمزعبور: مهمترین تاییدیه برای ورود به پشخوان وردپرس رمزعبور است، رمزعبور معمولا ۸ حرف یا بیشتر است و باید با نهایت دقت انتخاب شود، سعی کنید برای رمز عبورتان هیچ وقت از رمزهای با ترتیب حروفی ،مثل abcdefgh و عددی مثل ۱۲۳۴۵۶۷۸ استفاده نکنید، این دسته از رمزها در ذمره بدترین رمزهای عبور قرار دارد. خوشبختانه در زمان وارد کردن رمز عبور، وردپرس رمز پیشنهادی به شما ارائه می کند که می توانید از آن استفاده کنید. این رمز با رعایت کامل اصول رمزگذاری مثل وجود حروف بزرگ و کوچک، نمادها، اعداد و… انتخاب شده است، البته به خاطرسپاردن این رمز عبور بسیار کار سختی است ولی می توانید از کش مرورگر خود استفاده کنید، رمز عبورتان را در مرورگرتان ذخیره کنید، این کار خیلی به تقویت رمز عبور کمک می نماید.

نوشته امنیت وردپرس قسمت چهارم: مراقب مشخصات کاربری تان باشید اولین بار در ایران تیم وب پدیدار شد.

Powered by WPeMatico